fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 1 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Posiadał przerobioną konsolę do gier. Grozi mu kara pozbawienia wolności

Wiadomości Posiadał przerobioną konsolę do gier. Grozi mu kara pozbawienia wolności

45-letni mężczyzna posiadał przerobioną konsolę do gier, dzięki której mógł usuwać techniczne zabezpieczenia przed odtwarzaniem na nim gier znajdujących się na dysku. Grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie w sprawie posiadania przerobionej konsoli. Policjanci ustalili, że jeden z osadzonych w iławskim zakładzie karnym otrzymał paczkę. Funkcjonariusz przed wydaniem jej sprawdził co jest w środku. Okazało się, że jest to przerobiona konsola do gier.

W trakcie czynności policjanci ustalili, że 45-latek posiadał, przechowywał oraz wykorzystywał konsolę wyposażoną dodatkowo w chip do niedozwolonego usuwanie technicznych zabezpieczeń przed odtwarzaniem na nim gier znajdujących się na dysku. Mężczyzna usłyszał już zarzut, a policjanci postępowanie w tej sprawie zakończyli aktem oskarżenia.

45-latek w najbliższym czasie ponownie będzie tłumaczył się przed sądem. Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych, za to przestępstwo przewiduje karę do roku pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Iławie

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

2
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x