fbpx
-0 C
Olsztyn
Thursday, 8 December, 2022
reklama

Warmińsko-mazurskie. Jest pierwszy mandat w związku z nowymi obostrzeniami

WiadomościWarmińsko-mazurskie. Jest pierwszy mandat w związku z nowymi obostrzeniami

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Policjanci z woj. warmińsko-mazurskiego skontrolowali w poniedziałek ponad 500 różnych miejsc, które w związku z nowymi obostrzeniami do 17 stycznia mają być zamknięte. Mandatem ukarano jedną osobę, która nie miała maseczki – poinformowała policja.

Policjanci z Warmii i Mazur kontrolowali w poniedziałek obiekty handlowe, sportowe, hotele oraz stoki. Ich działania wspierała inspekcja sanitarna.

“Tylko dzisiaj na terenie całego województwa skontrolowano 463 obiekty handlowe, 111 obiektów sportowych takich jak siłownie lub centra fitness oraz 50 hoteli. Funkcjonariuszy nie zabrakło również na 8 stokach, które znajdują się w naszym regionie” – poinformował Rafał Jackowski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Dodał, że przy 36 takich kontrolach policjantom towarzyszyli pracownicy inspekcji sanitarnych.

82-latek uciekł z miejsca kolizji drogowej. Dostał mandat

“Możemy śmiało stwierdzić, że mieszkańcy regionu stosują się do obowiązujących przepisów, ponieważ tylko jedna osoba została ukarana mandatem w związku z niezakrywaniem ust i nosa” – dodał Jackowski.

Zgodnie z rozporządzeniem rządu od 28 grudnia do 17 stycznia w obiektach handlowych lub usługowych o powierzchniach powyżej 2000 m kw. obowiązuje zakaz handlu detalicznego. W galeriach mogą działać sklepy spożywcze, apteki, drogerie, księgarnie, sklepy zoologiczne, budowalne, meblowe, z akcesoriami samochodowymi, usługami telekomunikacyjnymi.

Zamknięte pozostają siłownie i kluby fitness a działalność hotelowa została znacznie ograniczona.

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze