13 C
Olsztyn
piątek, 9 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Jeden z bardziej znanych hoteli w Polsce zostanie zlikwidowany? Właściciel bankrutuje

WiadomościJeden z bardziej znanych hoteli w Polsce zostanie zlikwidowany? Właściciel bankrutuje

Twórca największej sieci hoteli w Polsce, Tadeusz Gołębiewski, jest na skraju bankructwa. To skutek pandemii i wprowadzonych obostrzeń.

reklama

W rozmowie z TVN24, Gołębiewski przyznał, że wytrzyma jeszcze góra miesiąc. Biznesmen zaciągnął ogromny kredyt w banku, na 30 milionów złotych, by ratować swój biznes i miejsca pracy, jednak zanosi się na to, że to nie wystarczy.

Jak przyznał, utrzymanie hoteli i swoich restauracji w trakcie pandemii to koszt 4,5 mln miesięcznie. Pieniądze zaczynają się kończyć.

reklama

Na Warmii i Mazurach oznaczałoby to zamknięcie największego hotelu, Gołębiewskiego w Mikołajkach. Jest to bardzo popularna atrakcja turystyczna, przez wzgląd na park wodny, który się tam znajduje. W przypadku bankructwa Tadeusza Gołębiewskiego, hotel może trafić na sprzedaż lub zostać zamknięty.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

13 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Real
19 grudnia 2020 07:40

Normalni ludzie jak mają kłopoty finansowe to obniżają standard: wyprzedają majątek, żeby ratować sytuację. Natomiast przedsiębiorcy by chcieli zachować dotychczasowy standard i „niech ktoś” ratuje im biznes. Podobnie jest z rolnikami i artystami. Tak się nie da. Nie mówię, że to jest dobre ale taka konieczność.

zico
19 grudnia 2020 00:01

Bo Gołębiewski jako jedyny z hotelarzy w Polsce nie zwolnił nikogo z pracy i nie obnizył zarobków. Żeby płacić pracownikom zaciągnął kredyt….. teraz ma problemy

Popularne
Ogłoszenia