16 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Jeden z bardziej znanych hoteli w Polsce zostanie zlikwidowany? Właściciel bankrutuje

WiadomościJeden z bardziej znanych hoteli w Polsce zostanie zlikwidowany? Właściciel bankrutuje

Twórca największej sieci hoteli w Polsce, Tadeusz Gołębiewski, jest na skraju bankructwa. To skutek pandemii i wprowadzonych obostrzeń.

reklama

W rozmowie z TVN24, Gołębiewski przyznał, że wytrzyma jeszcze góra miesiąc. Biznesmen zaciągnął ogromny kredyt w banku, na 30 milionów złotych, by ratować swój biznes i miejsca pracy, jednak zanosi się na to, że to nie wystarczy.

Jak przyznał, utrzymanie hoteli i swoich restauracji w trakcie pandemii to koszt 4,5 mln miesięcznie. Pieniądze zaczynają się kończyć.

reklama

Na Warmii i Mazurach oznaczałoby to zamknięcie największego hotelu, Gołębiewskiego w Mikołajkach. Jest to bardzo popularna atrakcja turystyczna, przez wzgląd na park wodny, który się tam znajduje. W przypadku bankructwa Tadeusza Gołębiewskiego, hotel może trafić na sprzedaż lub zostać zamknięty.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

13 KOMENTARZY

13 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Real
19 grudnia 2020 07:40

Normalni ludzie jak mają kłopoty finansowe to obniżają standard: wyprzedają majątek, żeby ratować sytuację. Natomiast przedsiębiorcy by chcieli zachować dotychczasowy standard i “niech ktoś” ratuje im biznes. Podobnie jest z rolnikami i artystami. Tak się nie da. Nie mówię, że to jest dobre ale taka konieczność.

zico
19 grudnia 2020 00:01

Bo Gołębiewski jako jedyny z hotelarzy w Polsce nie zwolnił nikogo z pracy i nie obnizył zarobków. Żeby płacić pracownikom zaciągnął kredyt….. teraz ma problemy

Polecane
Ogłoszenia