9 C
Olsztyn
piątek, 2 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wiadomo ilu przebywa pacjentów w szpitalu tymczasowym w Szczytnie

SzczytnoWiadomo ilu przebywa pacjentów w szpitalu tymczasowym w Szczytnie

W szpitalu tymczasowym w Szczytnie (warmińsko-mazurskie) przebywa obecnie 28 pacjentów z COVID-19. Pięciu z nich jest podłączonych do respiratorów – poinformował rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek.

reklama

Szpital tymczasowy w Szczytnie, mieszczący się w nowym, nieużytkowanym dotychczas skrzydle miejscowego szpitala powiatowego, to jedna z dwóch takich placówek na Warmii i Mazurach. Drugi szpital tymczasowy – w Nidzicy – ma ruszyć 15 grudnia.

Rzecznik wojewody Krzysztof Guzek przekazał w czwartek, że w szczycieńskim szpitalu, który działa od 1 grudnia, przebywa obecnie 28 pacjentów. Pięciu z nich jest podłączonych do respiratora. Szpital obecnie dysponuje w sumie 66 łóżkami w tym 10 jest wyposażonych w respiratory, a 56 w urządzenia do tlenoterapii. Gdy będzie taka potrzeba, wszystkie dostępne w tej placówce łóżka będą wyposażone w respiratory.

reklama

Decyzją wojewody warmińsko-mazurskiego, dla pacjentów z COVID-19 przygotowywano dwa szpitale tymczasowe w regionie, w których znajdzie się w sumie 120 tzw. łóżek respiratorowych. Oprócz placówki w Szczytnie, powstaje szpital tymczasowy w Nidzicy. Planuje się, że tam pierwsi pacjenci będą mogli być przyjęci 15 grudnia – wskazał rzecznik wojewody.

Dodał, że zgromadzono już tam potrzebny sprzęt. W pierwszym etapie dostępnych będzie 40 łóżek tzw. tlenowych i 10 tzw. respiratorowych. Docelowo w razie potrzeby wszystkie 50 łóżek będzie miało na wyposażeniu respiratory.

reklama

Według danych z Ministerstwa Zdrowia, w czwartek na Warmii i Mazurach przybyło 897 pacjentów z COVID-19; zmarło 30 osób.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia