17 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Ratusz zadłuża nas coraz bardziej. Miasto wydaje więcej niż zarabia

OlsztynRatusz zadłuża nas coraz bardziej. Miasto wydaje więcej niż zarabia

Ratusz przewiduje, że prawie o 100 milionów więcej wyda, niż zarobi w przyszłym roku. W porównaniu z poprzednim rokiem, to prawie 30 milionów więcej wydatków.

reklama

Dochody przewidziane na rok 2021 w budżecie miasta Olsztyna to 1,504 mld zł. W roku poprzednim była to mniejsza kwota, wynosząca 1,369 mld zł. Z wydatkami sytuacja wyglądała podobnie, mniejsze w 2020 roku, bo oszacowane na 1,436 mld, a na rok przyszły to aż 1,6 mld zł. To daje nam deficyt wynoszący 67,5 mln zł w roku 2020, a w 2021 roku to kwota sięgająca 97 mln zł.

Deficyt ten ma zostać spłacony przy pomocy sprzedaży papierów wartościowych, kredytów czy nadwyżek. Przypomnijmy, że miast podjęło wiele kroków w celu zmniejszenia deficytu w budżecie miasta na przyszłym rok. Jednym z zaproponowanych rozwiązań jest zlikwidowanie Domów Pomocy Społecznej, o czym pisaliśmy tutaj: Likwidacja Domów Pomocy Społecznej w Olsztynie. Ratusz szuka oszczędności.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Nadpremier
1 grudnia 2020 10:28

No rzeczywiście k..wa wielkie oszczędności.Cale armie pracowników budżetowych jakieś fikcyjne domy kultury które nic nie oferują , olsztyńskie lato artystyczne itp.plus inwestycje noszące znamiona co najmniej niegospodarności np: tramwaje (schizofreniczna kolejka arbuza). Właśnie teraz remont Uranii.I tak mozna wymieniać bez konca gdzie te cięcia, oszczędności?

Polecane