fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 27 lutego, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Ratusz zadłuża nas coraz bardziej. Miasto wydaje więcej niż zarabia

Wiadomości Ratusz zadłuża nas coraz bardziej. Miasto wydaje więcej niż zarabia

Ratusz przewiduje, że prawie o 100 milionów więcej wyda, niż zarobi w przyszłym roku. W porównaniu z poprzednim rokiem, to prawie 30 milionów więcej wydatków.

Dochody przewidziane na rok 2021 w budżecie miasta Olsztyna to 1,504 mld zł. W roku poprzednim była to mniejsza kwota, wynosząca 1,369 mld zł. Z wydatkami sytuacja wyglądała podobnie, mniejsze w 2020 roku, bo oszacowane na 1,436 mld, a na rok przyszły to aż 1,6 mld zł. To daje nam deficyt wynoszący 67,5 mln zł w roku 2020, a w 2021 roku to kwota sięgająca 97 mln zł.

Deficyt ten ma zostać spłacony przy pomocy sprzedaży papierów wartościowych, kredytów czy nadwyżek. Przypomnijmy, że miast podjęło wiele kroków w celu zmniejszenia deficytu w budżecie miasta na przyszłym rok. Jednym z zaproponowanych rozwiązań jest zlikwidowanie Domów Pomocy Społecznej, o czym pisaliśmy tutaj: Likwidacja Domów Pomocy Społecznej w Olsztynie. Ratusz szuka oszczędności.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 1
Nie lubię 2

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x