13 C
Olsztyn
niedziela, 4 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Premiery książek w 2020 – sprawdź, co warto podarować bliskim na święta

Materiał zewnętrznyPremiery książek w 2020 - sprawdź, co warto podarować bliskim na święta

Grudzień coraz śmielej zaczyna pukać do naszych drzwi, a wraz z nim myśl o prezentach. W głowie rodzą się pytania… Postaramy się pomóc Wam w znalezieniu przynajmniej części odpowiedzi i podpowiemy kilka książek, które warto rozważyć jako upominki na mikołajki lub pod choinkę. Na szczęście rok 2020 przyniósł nam ogrom ciekawych pozycji. Z tego powodu ograniczyliśmy się do najciekawszych tytułów. Zapraszamy do czytania!

reklama

Książki na topie

Rok 2020 powinien być okrzyknięty rokiem nurtu cyberpunk i to pomimo tego, że w ostatnich latach nie cieszył się popularnością. Zaczęło się to zmieniać wraz z zapowiedzią gry Cyberpunk 2077, która nadal wzbudza ogromne emocje. Z pewnością miało to wpływ również na premiery książek. Osobom zainteresowanym tą tematyką polecamy detektywistyczną powieść „Cyberpunk. Odrodzenie” autorstwa Andrzeja Ziemiańskiego oraz „Mrok nad Tokyoramą” – sensacyjne dzieło Roberta J. Szmidta. Godna uwagi jest także seria „SybirPunk”, w której Michał Gołkowski łączy elementy sci-fi z rosyjską kulturą – finalny efekt potrafi zaskoczyć. W tym roku wyszła już trzecia część cyklu.

A jeśli nie cyberpunk, to co? Pod choinką z pewnością odnajdzie się „Gambit królowej”, dzieło Waltera Tevisa z 1983 roku, które zyskało drugą młodość dzięki serialowi wyprodukowanemu przez Netfliksa. Produkcja z Anyą Taylor-Joy cieszy się bardzo dużą popularnością, warto jednak zapoznać się z pierwowzorem. Sama książka opowiada o trudnym życiu Beth Harmon, sieroty, która jako nastolatka staje się jedną z największych gwiazd szachów. Mierzy się przy tym z kwestią feminizmu, niezrozumieniem i uzależnieniami. W tym roku książka otrzymała nową edycję.

reklama

Na uwagę zasługuje też „Czuły narrator” Olgi Tokarczuk. Jest to zbiór felietonów odkrywający przed czytelnikiem kulisy jej warsztatu. Świetna pozycja dla fanów autorki oraz osób marzących o pisarstwie.

Nowe edycje kultowych dzieł

Niezmiennie udanymi prezentami na Gwiazdkę pozostają kultowe dzieła, szczególnie w nowych wydaniach. Pod tym względem rok 2020 również nas rozpieścił. Dostaliśmy np. kolejne części „Kronik Diuny”, w tym ostatnią napisaną przez Franka Herberta, czyli „Kapitularz Diuną”.

reklama

Jeśli cenicie warstwę wizualną, to polecamy cztery piękne wydania powieści J.K. Rowling „Harry Potter i Kamień filozoficzny” powstałe z okazji 20-lecia cyklu. Każda z edycji nawiązuje do jednego z domów w Hogwarcie. Trudno oprzeć się pragnieniu, by kupić je wszystkie. Bardzo elegancko prezentują się także dwa tomy „Nawałnicy mieczy” G.R.R. Martina, które uzupełnione zostały znakomitymi ilustracjami. Świetny wybór do kolekcji.

Słów kilka na koniec

Wiecie już, jakie tytuły są popularne. A gdzie warto je kupić? Cóż, w dobie Internetu nie ma z tym problemu. Wybór prezentów w księgarni Tania Książka jest ogromny, podobnie jak i u konkurencji. My postanowiliśmy wyróżnić tę firmę właśnie ze względu na korzystne ceny. To jednak tylko subiektywna opinia, wszystko leży w Waszych rękach.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia