fbpx
6 C
Olsztyn
piątek, 22 października, 2021
reklama

Oświadczenie studentów UWM o prawie do aborcji wywołało prawdziwą „wojnę” w internecie

reklama

Poznaliśmy stanowisko Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM, które podzieliło internautów.

„Jako młodzi ludzie, przedstawiciele wszystkich studentów naszego Uniwersytetu nie możemy być obojętni na obecną sytuację w kraju” – takimi słowami rozpoczyna się oświadczenie RUSS-u ws. ostatnich decyzji rządu w kwestii aborcji oraz trwających w całym kraju protestów.

„Pragniemy, aby wolność wyboru, godność oraz prawo każdego człowieka stanowiły najważniejsze wartości w naszej społeczności, co ślubowaliśmy stając się studentami.
W trosce o wszystkie Polki, nie zgadzamy się z decyzją Trybunału Konstytucyjnego, która odbiera szanse decydowania o zdrowiu oraz losie kobiet.
Nasze słowa nie mają charakteru politycznego i nie narzucamy nikomu poglądów. Jesteśmy jednak zdania, że wolność wyboru w XXI wieku to podstawowe prawo, którego nie wolno Nam i Wam odbierać.

reklama

Pamiętajmy o rozsądku i bezpieczeństwie w czasie podejmowanych działań. Zachowujmy odstęp oraz zasłaniajmy usta i nos.
Prosimy również całą społeczność akademicką o poszanowanie opinii i działań podejmowanych przez studentki i studentów naszego Uniwersytetu, którzy mają prawo do wyrażenia swojego sprzeciwu” – czytamy w poście opublikowany na Facebooku Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM.

Pod postem pojawiło się wiele głosów poparcia dla takiego stanowiska studentów. Z drugiej strony, spora część komentarzy mówi, że takie organizacje jak rady studenckie nie powinny angażować się i otwarcie popierać żadnych politycznych czy społecznych ruchów.

Oto niektóre z komentarzy internatów:

Nie jesteście przedstawicielami wszystkich studentów UWM. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. Jako studentka UWM nie zgadzam się z waszym stanowiskiem, nie występujecie w moim imieniu i uznawanie poglądów jedynie grupy studentów naszego uniwersytetu za poglądy wszystkich jest po prostu kłamstwem. Skąd pomysł na taka manipulacje?

Do Rady Samorządu Studenckiego wybierani sa przedstawiciele poszczególnych wydziałów na zasadzie demokratycznych wyborów wewnętrznych. Jeżeli Rada publikuje takie oświadczenie to znaczy, że jako przedstawienie i osoby reprezentujące poszczególne wydziały doszli do takiego wniosku i uznali, że chcą to oświadczenie wystosować. Niestety nie każdy musi sie z tym zawsze zgadzać bo demokracja dziala tak, ze ktos jest za, a ktos przeciw ale jako byla studentka i członkini RUSS naprawdę nie mogę czytać komentarzy krytykujących nie sam fakt obecnej sytuacji w kraju, a samorząd. Post jest napisany w pełni kultury i nikogo nie obraża więc jako kulturalni ludzie postarajmy sie zachować tak samo.

A czy przypadkiem Uniwersytety nie powinny być apolityczne? Druga sprawa wyrok nie mógł być inny wiec jak juz chcecie strajkować to strajkujcie by zmienić prawo a nie bo wydano taki wyrok. Niby wyksztalceni ludzie….

reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze