13 C
Olsztyn
niedziela, 4 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W polskich miastach trwają protesty przeciwko wyrokowi TK ws. aborcji. Tłumy w Olsztynie

WiadomościW polskich miastach trwają protesty przeciwko wyrokowi TK ws. aborcji. Tłumy w...

W piątek wieczorem w kilku miastach w Polsce rozpoczęły się protesty przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie przepisów dotyczących aborcji. 

reklama

Protesty odbywają się w piątek w innych miastach Polski, m.in. w Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie i Olsztynie.

W czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. W uzasadnieniu wskazano, że życie ludzkie jest wartością w każdej fazie rozwoju i jako wartość, której źródłem są przepisy konstytucyjne, powinno ono być chronione przez ustawodawcę.

reklama

To drugi dzień protestów przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie przepisów dotyczących aborcji. W nocy z czwartku na piątek w Warszawie manifestacja rozpoczęła się pod siedzibą TK, a zakończyła na Żoliborzu. Kilku uczestników zaatakowało policjantów kamieniami. Funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego. Zatrzymano 15 osób. Do sanepidu trafiło ponad 200 notatek w związku z nieprzestrzeganiem środków bezpieczeństwa w sytuacji pandemii.

Radosław Nojman: Święty Jan Paweł II, hołd pruski, medycyna i egzotyczne sojusze [OPINIA]

Zobacz również: Agresja na pokojowym proteście pod siedzibą PiSu w Olsztynie

reklama

W polskich miastach trwają protesty przeciwko wyrokowi TK ws. aborcji. Tłumy w Olsztynie polityka Wiadomości

W polskich miastach trwają protesty przeciwko wyrokowi TK ws. aborcji. Tłumy w Olsztynie polityka Wiadomości W polskich miastach trwają protesty przeciwko wyrokowi TK ws. aborcji. Tłumy w Olsztynie polityka Wiadomości W polskich miastach trwają protesty przeciwko wyrokowi TK ws. aborcji. Tłumy w Olsztynie polityka Wiadomości W polskich miastach trwają protesty przeciwko wyrokowi TK ws. aborcji. Tłumy w Olsztynie polityka Wiadomości W polskich miastach trwają protesty przeciwko wyrokowi TK ws. aborcji. Tłumy w Olsztynie polityka Wiadomości W polskich miastach trwają protesty przeciwko wyrokowi TK ws. aborcji. Tłumy w Olsztynie polityka Wiadomości W polskich miastach trwają protesty przeciwko wyrokowi TK ws. aborcji. Tłumy w Olsztynie polityka Wiadomości W polskich miastach trwają protesty przeciwko wyrokowi TK ws. aborcji. Tłumy w Olsztynie polityka Wiadomości W polskich miastach trwają protesty przeciwko wyrokowi TK ws. aborcji. Tłumy w Olsztynie polityka Wiadomości W polskich miastach trwają protesty przeciwko wyrokowi TK ws. aborcji. Tłumy w Olsztynie polityka Wiadomości W polskich miastach trwają protesty przeciwko wyrokowi TK ws. aborcji. Tłumy w Olsztynie polityka Wiadomości W polskich miastach trwają protesty przeciwko wyrokowi TK ws. aborcji. Tłumy w Olsztynie polityka Wiadomości W polskich miastach trwają protesty przeciwko wyrokowi TK ws. aborcji. Tłumy w Olsztynie polityka Wiadomości W polskich miastach trwają protesty przeciwko wyrokowi TK ws. aborcji. Tłumy w Olsztynie polityka Wiadomości W polskich miastach trwają protesty przeciwko wyrokowi TK ws. aborcji. Tłumy w Olsztynie polityka Wiadomości W polskich miastach trwają protesty przeciwko wyrokowi TK ws. aborcji. Tłumy w Olsztynie polityka Wiadomości W polskich miastach trwają protesty przeciwko wyrokowi TK ws. aborcji. Tłumy w Olsztynie polityka Wiadomości W polskich miastach trwają protesty przeciwko wyrokowi TK ws. aborcji. Tłumy w Olsztynie polityka Wiadomości W polskich miastach trwają protesty przeciwko wyrokowi TK ws. aborcji. Tłumy w Olsztynie polityka Wiadomości W polskich miastach trwają protesty przeciwko wyrokowi TK ws. aborcji. Tłumy w Olsztynie polityka Wiadomości W polskich miastach trwają protesty przeciwko wyrokowi TK ws. aborcji. Tłumy w Olsztynie polityka Wiadomości W polskich miastach trwają protesty przeciwko wyrokowi TK ws. aborcji. Tłumy w Olsztynie polityka Wiadomości W polskich miastach trwają protesty przeciwko wyrokowi TK ws. aborcji. Tłumy w Olsztynie polityka Wiadomości W polskich miastach trwają protesty przeciwko wyrokowi TK ws. aborcji. Tłumy w Olsztynie polityka Wiadomości

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

9 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
o/
26 października 2020 20:56

Jest akcja skrajnej lewicy, będzie i reakcja… NAJWYZSZY CZAS. Deus Vult.

Anonimowo
24 października 2020 19:59

Pokojowo ale wyjdę na ulicę. Wstyd Pis

Popularne
Ogłoszenia
Marcin Kulasek: Suwerenna Polska, to nie ta Ziobry [OPINIE]
Marcin Kulasek: Suwerenna Polska, to nie ta Ziobry [OPINIE]