fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 20 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Radny PiS-u do protestujących w Olsztynie: „Hitlerjugend”

Wiadomości Radny PiS-u do protestujących w Olsztynie: "Hitlerjugend"

Nasilają się manifestacje związane z decyzją Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. W trakcie olsztyńskiego protestu, radny Sejmiku Województwa z PiS użył mocnych słów wobec uczestników.

O 12:30 przed olsztyńską Katedrą zebrał się tłum protestujących ludzi, głównie młodych kobiet. Zorganizowano jednak kontrmanifestację, która broniła wejścia do katedry, wspierając kordony policji. Przed bazyliką pojawił się również polityk PiS-u, Dariusz Rudnik, który stał przy jednym z wejść do katedry i rzucał w stronę przechodniów hasło „“Hitlerjugend”. Jedna z kobiet, która przechodziła obok radnego próbowała wdać się z nim w dyskusję, jednak Rudnik ją zbył słowami: „Wasze zdanie nas nie interesuje”.

Hitlerjugend to nazwa niemieckiej organizacji młodzieżowej Niemieckiej Partii Nazistowskiej.

W sprawie protestów w Olsztynie zabrał też glos Jerzy Szmit: – Wczoraj, tj. 25 października 2020 r. przed Bazylika konkatedralną im. św. Jakuba w Olsztynie odbyła się demonstracja osób niezadowolonych z wyroku Trybunału Konstytucyjnego stwierdzającego to co wynika wprost z art. 38 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Agresywne zachowania części uczestników doprowadziły do sytuacji, w której musiała interweniować policja. Dzięki zdecydowanej postawie spontanicznie stworzonej przez wiernych ochronie kościoła i postawie policji udało się zapobiec masowemu wtargnięciu do Katedry i zakłóceniu odprawianej właśnie Mszy Św., a być może również profanacji świątyni.
W zgromadzeniu, które ze względu na obowiązujące od 24 października przepisy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 października 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń było nielegalne, aktywnie uczestniczyli czołowi działacze PO i lewicy. Nie uczynili oni nic, aby powstrzymać szturmujących drzwi katedry agresorów. Świadczy to o ich udziale w nielegalnym zgromadzeniu i wspieraniu agresywnych zachowań uczestników.
Zwracamy się do działających w naszym województwie przedstawicieli sił politycznych o jasną deklarację potępiającą próby zakłócenia praktyk religijnych, co jest złamaniem art. 53 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej i artykuły 195 i 196 Kodeksu Karnego.
Brak takiej deklaracji będzie oznaczał ponoszenie odpowiedzialności za łamanie prawa, w tym, Konstytucji RP i Kodeksu Karnego.

Przypomnijmy, że podobne protesty odbywają się w innych miastach Polski, m.in. w Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie. W Olsztynie doszło do aktu wandalizmu na jednym z kościołów: Wulgarny napis na olsztyńskim kościele. Policyjni technicy zabezpieczyli dowody


W czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. W uzasadnieniu wskazano, że życie ludzkie jest wartością w każdej fazie rozwoju i jako wartość, której źródłem są przepisy konstytucyjne, powinno ono być chronione przez ustawodawcę.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 1
Nie lubię 1

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


3 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

3
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x