fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 21 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

CBŚ i KAS na tropie nielegalnej fabryki tytoniu

Wiadomości CBŚ i KAS na tropie nielegalnej fabryki tytoniu

Produkowali nawet 150 paczek papierosów na minutę. KAS i CBŚP zlikwidowały nielegalną fabrykę wyrobów tytoniowych.

Warmińsko-mazurska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i Centralne Biuro Śledcze Policji Zarządu w Olsztynie (CBŚP) zlikwidowały fabrykę nielegalnych papierosów.
Przejęto ponad 4 mln szt. nielegalnych papierosów, ok. 32 tony suszu tytoniowego oraz 5 ton krajanki tytoniowej.

Straty Skarbu Państwa oszacowano na ponad 24 mln zł.

Na początku października 2020 r. KAS i CBŚP ustalili, że w okolicy Słupska, na terenie byłego zakładu metalurgicznego działała fabryka nielegalnych wyrobów tytoniowych. Na miejscu służby zabezpieczyły ponad 1 mln szt. gotowych papierosów, ok. 16 ton suszu tytoniowego oraz 5 ton krajanki tytoniowej.

Zajęto również dwie linie technologiczne do produkcji papierosów – jedną z paczkowarką, drugą do cięcia i konfekcjonowania tytoniu z suszarnią, agregat prądotwórczy, foliarki, 3 wózki widłowe. Zajęta maszyna osiągała wydajność rzędu 1,5 tys. papierosów na minutę, natomiast urządzenie do pakowania papierosów mogło przygotować nawet 150 paczek na minutę.

Funkcjonariusze zatrzymali 2 mężczyzn, którzy zajmowali się przemytem wyrobów tytoniowych i zabezpieczyli pojazdy ciężarowe, w których łącznie wykryli ponad 3 mln szt. papierosów oraz ponad 16 ton suszu tytoniowego. Straty Skarbu Państwa oszacowano na kwotę ponad 24 mln zł. Zatrzymani kierowcy usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych. Śledztwo w tej sprawie prowadzą Warmińsko-Mazurski Urząd Celno-Skarbowy oraz Zarząd w Olsztynie Centralnego Biura Śledczego Policji pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Słupsku.

CBŚ i KAS na tropie nielegalnej fabryki tytoniu
Autor zdjęcia: KAS

CBŚ i KAS na tropie nielegalnej fabryki tytoniu
Autor zdjęcia: KAS

CBŚ i KAS na tropie nielegalnej fabryki tytoniu
Autor zdjęcia: KAS

CBŚ i KAS na tropie nielegalnej fabryki tytoniu
Autor zdjęcia: KAS

Źródło: KAS

Przeczytaj także:

Podziel się opinią

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

W końcu otworzył się w Olsztynie karaoke-pub. Muzyka na żywo 5 dni w tygodniu!

Już nie musisz szukać idealnego miejsca na spędzenie wieczoru ze znajomymi. Wpadajcie na karaoke do "V.S 20" na olsztyńskiej "starówce". Karaoke, kawiarnia i pub w...

Przeczytaj także: