fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 25 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Pojazd ciężarowy na Al. Wojska Polskiego zjechał do przydrożnego rowu

Wiadomości Pojazd ciężarowy na Al. Wojska Polskiego zjechał do przydrożnego rowu

Dziś kierowcy, którzy poruszają się po drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego muszą zmierzyć się z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Chwilami występują obfite opady deszczu, które znacznie utrudniają jazdę. Przekonał się o tym kierujący pojazdem ciężarowym, który na Al. Wojska Polskiego w Olsztynie zjechał na pobocze, stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i ostatecznie zjechał do przydrożnego rowu, w którym jego auto przewróciło się na bok. Policja apeluje o ostrożność.

Dziś (14.10.2020) kilka minut po godzinie 7:00 oficer dyżurny otrzymał informację o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu ciężarowego. Na miejsce skierowano służby ratunkowe w postaci policji oraz straży pożarnej. W zdarzeniu udział brał 57-letni kierowca samochodu ciężarowego, który nie odniósł poważnych obrażeń i skończyło się na ogólnych potłuczeniach. Kierowca ciężarówki był trzeźwy co potwierdziło badanie alkomatem.

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że prawdopodobną przyczyną kolizji drogowej było niezachowanie szczególnej ostrożności podczas wykonywania manewru wymijania z pojazdem jadącym z naprzeciwka. 57-latek, jadąc w kierunku miejscowości Dywity, w pewnym momencie zjechał na prawe pobocze jezdni, stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i wpadł do przydrożnego rowu, w którym jego auto przewróciło się na bok. Ruch w miejscu zdarzenia będzie odbywać się wahadłowo, ponieważ w celu wyciągnięcia auta z rowu niezbędne będzie wykorzystanie specjalistycznego holownika. Ciężarowym manem przewożone były artykuły spożywcze, które należy przeładować na auto zastępcze.

Policja przypomina o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas jazdy, zwłaszcza, gdy na drodze panują trudne warunki atmosferyczne.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoKMP Olsztyn

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


3 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Bezpłatna pomoc dla osób ukaranych w olsztyńskich protestach

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Olsztynie postanowiła włączyć się w pomoc osobom ukaranym mandatami w trakcie protestów, oferując im nieodpłatną pomoc prawną. Protesty i manifestacje...

Przeczytaj także:

3
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x