19 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Szef olsztyńskiego sanepidu: “Ciągle mówimy, że wesela, osiemnastki, duże zgromadzenia rodzinne, to igranie z ogniem”

WiadomościSzef olsztyńskiego sanepidu: "Ciągle mówimy, że wesela, osiemnastki, duże zgromadzenia rodzinne, to...

W porannych pytaniach Radia Olsztyn wystąpił szef olsztyńskiego sanepidu, Janusz Dzisko. Mówił o bagatelizowaniu wirusa i ruchach antycovidowskich.

reklama

“Słyszę, że powstają ruchy antycovidowskie, wiele osób zaprzecza istnieniu wirusa, to oddziałuje na psychikę i usypia naszą czujność. Ciągle mówimy, że wesela, osiemnastki, duże zgromadzenia rodzinne, to igranie z ogniem. Wiele z tych osób przechodzi chorobę bezobjawowo i nawet nie ma świadomości, że może zakażać innych (…) Dzisiaj mamy taką sytuację, że dwa oddziały przewidziane do hospitalizacji ciężkich przypadków COVID-u, czyli Elbląg i Ostróda zapełniają się powoli i potrzebą chwili jest, gdzie kolejnych pacjentów hospitalizować. Są czynione pewne przygotowania” – powiedział na antenie Radia Olsztyn, Janusz Dzisko.

Coraz więcej mieszkańców Olsztyna zaczyna lekceważyć pandemię. Nie stosują się oni do przepisów sanitarnych, a paradoksalnie przypadków zakażeń jest coraz więcej:

reklama

“Jego rozprzestrzenienie jest duże, liczba kontaktów wzrasta, pojawiają się powoli ogniska, większe bądź mniejsze. Wzrasta liczba zakażonych. Sytuacja jest bardzo dynamiczna i mocno niepokojąca”.

Dużym problemem stają się szkoły, gdzie pojawia się coraz więcej przypadków. Niektóre klasy, a nawet całe placówki przechodzą na nauczanie zdalne i hybrydowe. Pisaliśmy o tym tutaj: Lista szkół w nauczaniu hybrydowym rośnie.

“Z dnia na dzień przybywa nam tych szkół, które niestety muszą zmienić tryb nauczania” – powiedział Dzisko.

reklama

Tylko dzisiaj na terenie województwa warmińsko-mazurskiego wykryto 75 nowych zakażeń, a dwie osoby zmarły.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Suweren
8 października 2020 02:27

Na jakiej podstawie straszy Pan ludzi, Panie sanitarny. Konkrety, realne, kawa na ławę, a nie bicie piany zwaną epidemią… Kazaliście ludziom chodzić w maskach to mamy to co mamy. Dawno powinniśmy zapomnieć o wirusie..

kuń
2 października 2020 19:43

debilizm bezobjawowy…

Polecane