fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 24 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Szef olsztyńskiego sanepidu: „Ciągle mówimy, że wesela, osiemnastki, duże zgromadzenia rodzinne, to igranie z ogniem”

Koronawirus Szef olsztyńskiego sanepidu: "Ciągle mówimy, że wesela, osiemnastki, duże zgromadzenia rodzinne, to...

W porannych pytaniach Radia Olsztyn wystąpił szef olsztyńskiego sanepidu, Janusz Dzisko. Mówił o bagatelizowaniu wirusa i ruchach antycovidowskich.

„Słyszę, że powstają ruchy antycovidowskie, wiele osób zaprzecza istnieniu wirusa, to oddziałuje na psychikę i usypia naszą czujność. Ciągle mówimy, że wesela, osiemnastki, duże zgromadzenia rodzinne, to igranie z ogniem. Wiele z tych osób przechodzi chorobę bezobjawowo i nawet nie ma świadomości, że może zakażać innych (…) Dzisiaj mamy taką sytuację, że dwa oddziały przewidziane do hospitalizacji ciężkich przypadków COVID-u, czyli Elbląg i Ostróda zapełniają się powoli i potrzebą chwili jest, gdzie kolejnych pacjentów hospitalizować. Są czynione pewne przygotowania” – powiedział na antenie Radia Olsztyn, Janusz Dzisko.

Coraz więcej mieszkańców Olsztyna zaczyna lekceważyć pandemię. Nie stosują się oni do przepisów sanitarnych, a paradoksalnie przypadków zakażeń jest coraz więcej:

„Jego rozprzestrzenienie jest duże, liczba kontaktów wzrasta, pojawiają się powoli ogniska, większe bądź mniejsze. Wzrasta liczba zakażonych. Sytuacja jest bardzo dynamiczna i mocno niepokojąca”.

Dużym problemem stają się szkoły, gdzie pojawia się coraz więcej przypadków. Niektóre klasy, a nawet całe placówki przechodzą na nauczanie zdalne i hybrydowe. Pisaliśmy o tym tutaj: Lista szkół w nauczaniu hybrydowym rośnie.

„Z dnia na dzień przybywa nam tych szkół, które niestety muszą zmienić tryb nauczania” – powiedział Dzisko.

Tylko dzisiaj na terenie województwa warmińsko-mazurskiego wykryto 75 nowych zakażeń, a dwie osoby zmarły.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

5 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


5 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Bezpłatna pomoc dla osób ukaranych w olsztyńskich protestach

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Olsztynie postanowiła włączyć się w pomoc osobom ukaranym mandatami w trakcie protestów, oferując im nieodpłatną pomoc prawną. Protesty i manifestacje...

Przeczytaj także:

5
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x