reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Na uniwersytecie stacjonarnie będzie się uczyć ok. 3 tys. studentów

OlsztynNa uniwersytecie stacjonarnie będzie się uczyć ok. 3 tys. studentów

W nowym roku akademickim na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie na studiach dziennych będzie się uczyć ok. 18 tys. studentów. Jednak z powodu pandemii stacjonarnie na uczelni naraz maksymalnie będzie przebywać ok. 3 tys. studentów – podała rzeczniczka uniwersytetu Wioletta Ustyjańczuk. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski jest największą uczelnią w północno-wschodniej Polsce. Uczelnia już zapowiedziała, że inauguracja roku akademickiego […]

W nowym roku akademickim na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie na studiach dziennych będzie się uczyć ok. 18 tys. studentów. Jednak z powodu pandemii stacjonarnie na uczelni naraz maksymalnie będzie przebywać ok. 3 tys. studentów – podała rzeczniczka uniwersytetu Wioletta Ustyjańczuk.

reklama

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski jest największą uczelnią w północno-wschodniej Polsce. Uczelnia już zapowiedziała, że inauguracja roku akademickiego odbędzie się w siedzibie uczelni, ale ceremonia z powodu pandemii nie będzie powszechnie dostępna, będzie w niej uczestniczyć wąskie grono osób.

Władze UWM szacują, że od nowego roku akademickiego na tej uczelni studiować będzie ok. 18 tys. studentów, w tym ok. 15 tys. na studiach stacjonarnych i ok. 3 tys. na studiach niestacjonarnych.

reklama

„Biorąc pod uwagę aktualną sytuację epidemiczną oraz możliwość jej dynamicznych zmian w najbliższych miesiącach, w semestrze zimowym roku akademickiego 2020/2021 zajęcia dydaktyczne będą realizowane w trybie zdalnym i mieszanym. Całkowicie zdalnie realizowane będą wykłady, seminaria, proseminaria oraz wszystkie te zajęcia, których realizacja nie będzie wymagała bezpośredniego spotkania, wykorzystania laboratoriów, urządzeń i aparatury dydaktycznej, pomiarowej lub eksperymentalnej, obecności w placówkach medycznych, terapeutycznych, edukacyjnych” – poinformowała rzeczniczka. Dodała, że pozostałe zajęcia będą realizowane w trybie mieszanym – część teoretyczna online oraz część praktyczna w siedzibie uczelni lub placówkach.

„Zajęcia te będą blokowane i realizowane rotacyjnie, w możliwie jak najkrótszym okresie. Zajęcia w siedzibie uczelni zostały zaplanowane tak, aby jednocześnie w całym uczelnianym kampusie nie przebywało więcej niż ok. 3 tys. osób” – podkreśliła Ustyjańczuk.

Zajęcia laboratoryjne będą się odbywać w mniejszych grupach. „Wymagania sanitarne na tych zajęciach będą wymagały od studentów noszenia maseczek, częstej dezynfekcji rąk oraz zachowania dystansu. Poza tym będzie dezynfekcja studenckich stanowisk pracy” – dodała rzeczniczka.

Władze UWM czekają na centralne wytyczne, czy przed powrotem na zajęcia wybrana grupa studentów, np. medycyny, będzie musiała przejść badania w kierunku koronawirusa. „Dostosujemy się do takich wytycznych” – zapewniła Ustyjańczuk.

Tym żyje Olsztyn

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Czy zdrowie można wliczyć w koszt prowadzenia biznesu?

Koszty zdrowotne jako część budżetu firmy.

250 operacji robotycznych czyli nowoczesne możliwości  leczenia raka prostaty w MSZ w Olsztynie

Doświadczeni operatorzy: Mirosław Łesiów i Rafał Stankiewicz z Certyfikatami obsługi robota da Vinci.

Dynamiczny rozwój Poradni Leczenia Bólu w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie

Od kwietnia Poradnia Leczenia Bólu Przewlekłego w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie pracuje codziennie, oferując pacjentom kompleksową diagnostykę i terapię przewlekłych zespołów bólowych.

Wiosenne Targi Ogrodnicze w Olsztynie. Możliwość prezentacji sprzętu i produktów

Olsztyn zaprasza na Wiosenne Targi Ogrodnicze. To miejsce, gdzie spotyka się cała branża.

Darmowe badania prenatalne z NFZ w Szpitalu Miejskim w Olsztynie

Nowoczesna diagnostyka prenatalna w Olsztynie: co oferuje poradnia Szpitala Miejskiego?

Zestawy hyroforowe – przeczytaj, zanim kupisz!

Ile kosztuje kompletny zestaw hydroforowy w ogrodach lub domach jednorodzinnych?

Zatankuj i zapłać mniej za wielkanocne zakupy. Nowa promocja Intermarché Olsztyn

Tankujesz przed Wielkanocą? W Intermarché Olsztyn dostajesz dzięki temu zniżkę na zakupy.

Wielkanocna oferta premium Delikatesów Na Zdrowie w Olsztynie robi wrażenie

Czy warto zamienić klasyczne wyroby na wersje premium podczas Wielkanocy?

Jak zadbać o dobrą jakość snu nastolatka?

Dlaczego sen jest kluczowy w wieku nastoletnim?

Szpital Miejski w Olsztynie inwestuje w nowoczesne technologie. Realizuje projekt cyfrowej transformacji

Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie realizuje duży projekt modernizacyjny, którego celem jest unowocześnienie systemów informatycznych oraz poprawa jakości obsługi pacjentów.
reklama
reklama