fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 27 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Pies policyjny uratował samobójcę

Wiadomości Pies policyjny uratował samobójcę

Trop podjęty przez psa z policji, który wraz z przewodnikiem uczestniczył w poszukiwaniach oraz informacje zebrane przez ostródzkich policjantów pozwoliły szybko udzielić mężczyźnie pomocy.

Do zdarzenia doszło na terenie Ostródy, gdzie policjanci w piwnicy jednego z bloków zabezpieczyli ślady krwi oraz żyletkę. Jak się okazało w trakcie dalszych czynności ślady te wskazywały na próbę samobójczą. Nie wiadomo było też kim jest poszkodowany i gdzie się w tej chwili znajduje. Liczyła się każda chwila, ponieważ jego życiu mogło zagrażać niebezpieczeństwo. Na miejsce wezwano przewodnika psa służbowego z Komendy Powiatowej Policji w Iławie st. asp. Dariusza Lamkowskiego wraz z psem Voxem. Psi nos i tym razem nie zawiódł. Vox szybko podjął trop i bezbłędnie doprowadził policjantów kilka ulic dalej, gdzie funkcjonariusze zauważyli zakrwawionego mężczyznę. Natychmiast udzielono mu pomocy, został opatrzony i przekazany pod opiekę rodziny.

Policyjny czworonożny funkcjonariusz po raz kolejny wzorowo wywiązał się ze swoich zadań, bo nie jest to jego pierwszy sukces. Iławski Vox wraz ze swoim przewodnikiem wielokrotnie uczestniczył w działaniach poszukiwawczych osób zaginionych, skutecznie doprowadzał także do sprawców podpalenia, kradzieży czy niszczenia mienia. Policjantom w służbie pomaga już od ponad 3 lat i razem ze swoim przewodnikiem st. asp. Dariuszem Lamkowskim przeszedł wiele specjalistycznych szkoleń m.in. w zakresie wykrywania zapachów ludzkich i tropienia.

Pies policyjny uratował niedoszłego samobójcę
Autor zdjęcia: KPP Iława

Rola psów tropiących w Policji jest bardzo ważna. Specjalnie szkolone owczarki niemieckie i belgijskie, labradory retrivery i golden retrivery od wielu lat przyczyniają się do ujawniania wielu sprawców przestępstw oraz odnalezienia osób zaginionych i poszukiwanych, odnajdują ukryte materiały wybuchowe czy narkotyki. Dzięki swoim specyficznym umiejętnościom są ogromnym wsparciem w codziennej pracy policjantów.

 

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoKWP Olsztyn
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

7-letni Bruno z Olsztyna walczy z rakiem. Nie ma wiele czasu

Bruno Pressler-Wigura z Olsztyna toczy swoją trzecią walkę z nowotworem. Stosowana do tej pory chemioterapia nie przyniosła efektów. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/bruno Bruno to 7-latek z...

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x