fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 30 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Kobieta zgłosiła olsztyńskim policjantom przywłaszczenie portfela. Finał sprawy wzbudza rozbawienie

Wiadomości Kobieta zgłosiła olsztyńskim policjantom przywłaszczenie portfela. Finał sprawy wzbudza rozbawienie

Do nietypowego zdarzenia doszło w poniedziałek. Kobieta zgłosiła olsztyńskim policjantom przywłaszczenie portfela oraz usiłowanie włamania na jej konto bankowe. Jak się okazało, rzekomo skradziony przedmiot znalazł się w mieszkaniu, a próba wypłaty pieniędzy była dokonana miesiąc temu przez samą zgłaszającą.

W poniedziałek (24.08.2020O) do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przyszła kobieta, która zgłosiła przywłaszczenie portfela oraz usiłowanie włamania na jej konto bankowe. Z jej relacji wynikało, że podczas zakupów kobieta miała zostawić obok kasy portfel z zawartością dokumentów i pieniędzy, który mógł zostać zabrany przez nieznanego sprawcę. 42-latka skontaktowała się z placówką bankową, aby zastrzec kartę płatniczą i tam miała dowiedzieć się, że ktoś próbował dokonać wypłaty pieniędzy z bankomatu na terenie Olsztyna.

Policjanci przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i natychmiast rozpoczęli czynności. Jak się okazało, kobieta po wyjściu z jednostki Policji ponownie zadzwoniła na infolinię banku i tam ustaliła szczegóły rzekomego usiłowania wypłaty pieniędzy z konta, do której doszło miesiąc temu. Wtedy kobieta przypomniała sobie, że sama wówczas próbowała wypłacić gotówkę. Po powrocie do domu 42-latka znalazła jakoby skradziony portfel za fotelem w jednym z pokoi. Kobieta zgłosiła się na komendę i wytłumaczyła swoje zachowanie policjantom, którzy zaprzestali dalszych czynności w tej sprawie.

Pamiętajmy, że w pierwszej kolejności to my sami jesteśmy odpowiedzialni za prawidłowe zabezpieczenie swojego mienia. Funkcjonariusze apelują, aby dokładnie sprawdzić czy faktycznie doszło do kradzieży m.in. przejrzeć miejsca, gdzie zwykle pozostawiamy rzeczy, przeszukać ubrania, a dopiero potem udać się na policję. Sprawdzić dokładnie historię konta bankowego. Należy również pamiętać, że za zgłoszenie o niepopełnionym przestępstwie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoKMP Olsztyn
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

7-letni Bruno z Olsztyna walczy z rakiem. Nie ma wiele czasu

Bruno Pressler-Wigura z Olsztyna toczy swoją trzecią walkę z nowotworem. Stosowana do tej pory chemioterapia nie przyniosła efektów. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/bruno Bruno to 7-latek z...

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x