fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 26 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Były wiceminister budownictwa Jerzy Szmit ostatecznie wygrał z „Faktem”

Wiadomości Były wiceminister budownictwa Jerzy Szmit ostatecznie wygrał z "Faktem"

Sąd Najwyższy odmówił przyjęcia do rozpoznania skargi kasacyjnej, jaką wydawca dziennika „Fakt” złożył w związku z procesem wytoczonym gazecie przez byłego wiceministra budownictwa i infrastruktury Jerzego Szmita. „Fakt” przegrał proces o tekst dotyczący kulisów odejścia Szmita ze stanowiska.

O odmowie przyjęcia skargi kasacyjnej przez Sąd Najwyższy poinformował pełnomocnik Szmita mecenas Lech Obara. Obara podkreślił, że decyzja ta ostatecznie kończy drogę sądową w tej sprawie i oznacza, że gazeta winna w wydaniu papierowym i elektronicznym przeprosić Szmita oraz zapłacić 25 tys. zł na remont zabytkowego pałacu w Jaszunach na Litwie.

Jerzy Szmit we wrześniu 2017 roku zrezygnował ze stanowiska wiceministra budownictwa i infrastruktury, informując, że rezygnuje z powodów osobistych. „Fakt” napisał wówczas tekst sugerujący, ze jakoby CBA prowadziło czynności kontrolne w stosunku do Jerzego Szmita. Czynności te miały się wiązać z budową lotniska Olsztyn-Mazury w Szymanach.

Obara poinformował, że „Fakt” nie przedstawił dowodów na poparcie nieprawdziwych twierdzeń ani na etapie publikacji spornego artykułu, ani w toku procesu sądowego.

28 maja 2019 r. Sąd Apelacyjny w Białymstoku wydał prawomocny wyrok w sprawie o ochronę dóbr osobistych Jerzego Szmita. Od tego właśnie wyroku gazeta próbowała wnieść kasację.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią
ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: