fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 21 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Piotr Grzymowicz znalazł martwego dzika

Wiadomości Piotr Grzymowicz znalazł martwego dzika

Co najmniej o 1/4 zmniejszyła się populacja dzików w Olsztynie. To efekt intensywnych działań władz miasta oraz rozprzestrzeniania się ASF.

Odbieramy coraz mniej telefonów od mieszkańców, którzy czują się zagrożeni w związku z bytowaniem dzików – potwierdza Urszula Kania, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Olsztynie – za to przybywa zgłoszeń od mieszkańców, którzy proszą o zabranie padłego zwierzęcia.

Afrykański Pomór Świń jest na pewno odpowiedzialny za śmierć 6 dzików w Olsztynie, ale kolejnych kilkanaście zwierząt jest aktualnie badanych pod kątem występowania ASF. Choroba to jedna z przyczyn, która doprowadziła do zmniejszenia populacji dzików w Olsztynie.

W trosce o bezpieczeństwo olsztynian od ubiegłego roku usypiamy dziki bytujące w mieście. Pomaga nam w tym 8 odłowni – 5 stacjonarnych i 3 mobilne. – przypomina Mieczysław Wójcik, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego – Tylko w tym roku zostało uśpionych, padło, lub zostało potrąconych ponad 150 osobników. Przypominam także że dziki to bardzo mądre zwierzęta – jak wyczuwają zagrożenie to zmieniają miejsce bytowania, więc część z nich z pewnością już opuściła nasze miasto, lub wkrótce to zrobi.

Zgodnie z szacunkami populacja dzików spadła do 300 – 450 osobników.

Jak donosi Gazeta Wyborcza, nawet prezydent miasta, Piotr Grzymowicz, napotkał martwego dzika:

„Podczas przechadzki także zauważyłem dużego dzika. Okazało się, że jest martwy. Oczywiście także to zgłosiłem”.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoUM Olsztyn

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

2
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x