fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 30 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Piotr Grzymowicz znalazł martwego dzika

Wiadomości Piotr Grzymowicz znalazł martwego dzika

Co najmniej o 1/4 zmniejszyła się populacja dzików w Olsztynie. To efekt intensywnych działań władz miasta oraz rozprzestrzeniania się ASF.

Odbieramy coraz mniej telefonów od mieszkańców, którzy czują się zagrożeni w związku z bytowaniem dzików – potwierdza Urszula Kania, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Olsztynie – za to przybywa zgłoszeń od mieszkańców, którzy proszą o zabranie padłego zwierzęcia.

Afrykański Pomór Świń jest na pewno odpowiedzialny za śmierć 6 dzików w Olsztynie, ale kolejnych kilkanaście zwierząt jest aktualnie badanych pod kątem występowania ASF. Choroba to jedna z przyczyn, która doprowadziła do zmniejszenia populacji dzików w Olsztynie.

W trosce o bezpieczeństwo olsztynian od ubiegłego roku usypiamy dziki bytujące w mieście. Pomaga nam w tym 8 odłowni – 5 stacjonarnych i 3 mobilne. – przypomina Mieczysław Wójcik, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego – Tylko w tym roku zostało uśpionych, padło, lub zostało potrąconych ponad 150 osobników. Przypominam także że dziki to bardzo mądre zwierzęta – jak wyczuwają zagrożenie to zmieniają miejsce bytowania, więc część z nich z pewnością już opuściła nasze miasto, lub wkrótce to zrobi.

Zgodnie z szacunkami populacja dzików spadła do 300 – 450 osobników.

Jak donosi Gazeta Wyborcza, nawet prezydent miasta, Piotr Grzymowicz, napotkał martwego dzika:

„Podczas przechadzki także zauważyłem dużego dzika. Okazało się, że jest martwy. Oczywiście także to zgłosiłem”.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią
ŹródłoUM Olsztyn

2 KOMENTARZE

  1. Liczba telefonów do straży miejskiej spadła z innego powodu – są bezskuteczne i każdy o tym wie, więc można sobie darować telefony do nich. Ogólnie problem dalej jest i z tej opieszałości powstał nowy – ASF rozprzestrzenił się z uwagi na bardzo duże skupienie populacji. W efekcie okoliczne chlewnie zostaną pozamykane i nasi rolnicy stracą. Takie to „dobre” nowiny od prezydenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Największy klub w Olsztynie ma niezwykłą ofertę: pijesz bez limitu

"Hookah club" w Olsztynie wystartował z nową, ekstremalnie opłacalną ofertą. "3 dni ucztowania" bez limitów. Jedyny taki Shisha Club w Olsztynie, a może i w...

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przeczytaj także: