fbpx
19 C
Olsztyn
czwartek, 13 maja, 2021
reklama

Co z terenem po niedoszłym tartaku w Gryźlinach?

reklama

Wójt gminy Stawiguda pyta swoich mieszkańców w jaki sposób zagospodarować ponad 100 hektarów terenu, na którym miał stanąć austriacki tartak.

Lądowisko w Gryźlinach to atrakcyjna lokalizacja dla wszelkiej maści sfer usługowych, biznesowy i społecznych. Niedawno miał tam stanąć ogromny tartak austriackiej firmy Binderholz, o czym pisaliśmy tu: Gigantyczna fabryka pod Olsztynem nie powstanie. Inwestor się wycofał, jednak sprzeciw okolicznych mieszkańców, poparcie wójta i wycena gruntu, ostatecznie wykluczyło ten pomysł.

Teraz, wójt gminy – Michał Kontraktowicz – pyta mieszkańców co chcieliby by powstało w tym miejscu:

„Na spotkaniu z mieszkańcami poprosiłem, żeby pomyśleli, co w tym miejscu mogłoby powstać: od zabudowy mieszkaniowej poprzez różnego rodzaju tereny inwestycyjne po centra rozrywki. Możliwe jest też pozostawienie niemal takiego samego charakteru tego terenu, co teraz. Spodziewam się merytorycznej dyskusji na ten temat”.
– powiedział wójt.

reklama

Gmina liczy na prezentacje pierwszych koncepcji we wrześniu tego roku.

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze