fbpx
12 C
Olsztyn
środa, 27 października, 2021
reklama

Zabytkowa wieża ciśnień w Olsztynku otwarta po remoncie

reklama

Za ponad 5 mln zł wyremontowana została zabytkowa wieża ciśnień w Olsztynku. Od poniedziałku obiekt z tarasem widokowym będzie dostępny dla zwiedzających.

Jak poinformował olsztynecki magistrat, z wyremontowanej wieży ciśnień przy ul. Górnej turyści i mieszkańcy będą mogli korzystać do końca lipca w godzinach 11-18, a na sierpień zostanie przygotowany nowy harmonogram dostępności obiektu.

Zbudowana w 1906 r. wodociągowa wieża ciśnień była wyłączona z użytku od 25 lat. Budowla ma ponad 30 m wysokości. W górnej części, gdzie znajdował się betonowy zbiornik na wodę, urządzono teraz taras widokowy. Budynek wyposażono w wewnętrzną windę. Powstała też ścianka wspinaczkowa.

reklama

„Wstęp jest bezpłatny, ale zwiedzającym będą wydawane pamiątkowe bilety z nadrukiem wieży” – powiedział burmistrz Olsztynka Mirosław Stegienko.

Jak mówił, władzom miasta zależało, żeby to miejsce ożywić. Wieżę rozbudowano o część przeznaczoną m.in. na salę konferencyjną i siedzibę Młodzieżowego Klubu Integracji Społecznej, który ma zajmować się osobami wykluczonymi.

Modernizacja dawnej wieży ciśnień wraz z zagospodarowaniem jej otoczenia kosztowała ponad 5 mln zł i otrzymała unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. warmińsko-mazurskiego.

reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze