fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 15 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Zabytkowa wieża ciśnień w Olsztynku otwarta po remoncie

Za ponad 5 mln zł wyremontowana została zabytkowa wieża ciśnień w Olsztynku. Od poniedziałku obiekt z tarasem widokowym będzie dostępny dla zwiedzających.

Jak poinformował olsztynecki magistrat, z wyremontowanej wieży ciśnień przy ul. Górnej turyści i mieszkańcy będą mogli korzystać do końca lipca w godzinach 11-18, a na sierpień zostanie przygotowany nowy harmonogram dostępności obiektu.

Zbudowana w 1906 r. wodociągowa wieża ciśnień była wyłączona z użytku od 25 lat. Budowla ma ponad 30 m wysokości. W górnej części, gdzie znajdował się betonowy zbiornik na wodę, urządzono teraz taras widokowy. Budynek wyposażono w wewnętrzną windę. Powstała też ścianka wspinaczkowa.

„Wstęp jest bezpłatny, ale zwiedzającym będą wydawane pamiątkowe bilety z nadrukiem wieży” – powiedział burmistrz Olsztynka Mirosław Stegienko.

Jak mówił, władzom miasta zależało, żeby to miejsce ożywić. Wieżę rozbudowano o część przeznaczoną m.in. na salę konferencyjną i siedzibę Młodzieżowego Klubu Integracji Społecznej, który ma zajmować się osobami wykluczonymi.

Modernizacja dawnej wieży ciśnień wraz z zagospodarowaniem jej otoczenia kosztowała ponad 5 mln zł i otrzymała unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. warmińsko-mazurskiego.

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Zrealizuj inwestycję i złap deszczówkę

Od 1 lipca 2020 można składać wnioski o dofinansowanie w Programie Priorytetowym „Moja Woda”. Dzięki wspólnej inicjatywie Ministerstwa Klimatu, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i...

Piknik dla mieszkańców olsztyńskiego osiedla Libero. Pierwszy budynek od firmy Budlex już oddany

W ostatni weekend redakcja Twojego Kuriera Olsztyńskiego zawitała na piknik z okazji ukończenia pierwszego (z czterech) budynku inwestycji Libero. Firma Budlex debiutuje w naszym...

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...