fbpx
19 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyński sanepid zapowiada policyjne kontrole w lokalach gastronomicznych

WiadomościOlsztyński sanepid zapowiada policyjne kontrole w lokalach gastronomicznych

Przedsiębiorcy z Olsztyna, którzy prowadzą lokale gastronomiczne otrzymali z powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej pismo informujące, że mogą się spodziewać policyjnej kontroli dotyczącej przestrzegania w ich lokalu zasad związanych ze zwalczaniem koronawirusa.

reklama

W piśmie skierowanym do przedsiębiorców olsztyński sanepid poinformował, że odkąd można korzystać z lokali gastronomicznych otrzymuje skargi dotyczące zasad zachowania personelu tych lokali „w szczególności niezasłaniania nosa i ust”. Pismo otrzymali nie tylko ci przedsiębiorcy, na których wpłynęły skargi, ale także lokale, które nie wznowiły jeszcze działalności.

“Nie wiem, czy mam to pismo traktować jako ostrzeżenie, czy jako groźbę. Mam zamknięty lokal, szykuję się z należytą starannością do jego otwarcia i już czytam, że mój personel nie przestrzega zasad, za co mogę dostać mandat” – powiedział jeden z przedsiębiorców, który w ostatnich dniach otrzymał list z olsztyńskiego sanepidu.

reklama
Kolejna afera "Gazety Olsztyńskiej"? Wciągnęła kandydatów do płatnego konkursu bez ich zgody

Warmińsko-mazurski inspektor sanitarny Janusz Dzisko poinformował, że “donosów w tej sprawie jest coraz więcej”. W ocenie Dziski najwięcej skarg dotyczy właśnie braku noszenia maseczek przez personel lokali gastronomicznych.

“Policja będzie przeprowadzała kontrole w tych lokalach, których dotyczą skargi” – zapowiedział Dzisko. Dodał, że to od policji i jej ustaleń zależeć będzie “reakcja na sytuację”.

reklama

Oficer prasowy olsztyńskiej policji powiedział w piątek, że na razie nie ma informacji o kontrolach w lokalach gastronomicznych.

reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Krzysztof Jarzyna z Olsztyna
6 czerwca 2020 22:20

Cóż, kasy rządowi na 500+ brakuje to gryzą

Wojtek
7 czerwca 2020 17:36

jak zyć panie premiesze jak żyć doką polsko zmierzasz

Polecane
Ogłoszenia
Nowe informacje w sprawie Pizzerii Roma
Taki Wół. Burgerownia, która podbija Olsztyn!