fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 13 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Szczątki z jez. Dywickiego wydobył tan sam nurek, który odnalazł Kacperka

Szczątki ludzkie, należące prawdopodobnie do zaginionej w 1996 roku Joanny Gibner, odnalazł w jeziorze Dywickim nurek Marcel Korkuś. To on na początku maja odnalazł w rzece ciało zaginionego Kacperka z Nowogrodźca.

Marcel Korkuś powiedział, że jest nurkiem od 18 lat i biegłym sądowym z zakresu poszukiwań podwodnych przy Sądzie Okręgowym w Zielonej Górze.

3,5-letni Kacperek zaginął w poniedziałek wieczorem – 27 kwietnia. Chłopiec przebywał ze swoim ojcem na terenie ogrodów działkowych w Nowogrodźcu, które są niedaleko rzeki Kwisa.

Miejsce, w którym może znajdować się ciało ludzkie w jeziorze Dywickim, Korkuś namierzył w poniedziałek. „Po zejściu pod wodę udało mi się zlokalizować obiekt, który w mojej ocenie mógł być właśnie tym, czego szukamy” – przyznał w rozmowie Korkuś. Dodał, że działał na podstawie posiadanych informacji. „Rzadko kiedy w takiej odległości od brzegu znajduje się taki obiekt. Oznacza to, że nie można było takiej torby wrzucić z brzegu, ona musiała zostać celowo zatopiona, np. z pontonu” – powiedział Korkuś.

„Torba była 24 lata pod wodą, pewne elementy uległy w pewnym sensie zniszczeniu” – powiedział Korkuś, który nie zgodził się na podanie szczegółów tego, jak wyglądała torba odnaleziona w Jeziorze Dywickim. Dodał, że z całą pewnością odnalezione fragmenty kostne należą do człowieka.

Joanna Gibner została zamordowana przez swojego męża. Mężczyzna został skazany na podstawie poszlak, odbył karę. Krótko po odbyciu wyroku zmarł.

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...