fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 27 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Kargul i Pawlak po olsztyńsku. Sąsiedzki spór na osiedlu Belweder

Wiadomości Kargul i Pawlak po olsztyńsku. Sąsiedzki spór na osiedlu Belweder

Na osiedlu Belweder członkowie jednej wspólnoty mieszkaniowej zagrodzili betonowymi blokami parking mieszkańcom drugiej wspólnoty, co wpływa na bezpieczeństwo wszystkich. Pokazało to wydarzenie sprzed kilku dni, gdy pod blok nie mogła podjechać karetka.

Betonowe zapory, które zagradzają wjazd na parking, pojawiły się kilka miesięcy temu. Są tak duże i ciężkie, że z ich problem z ich sforsowaniem miałby prawdopodobnie czołg. Przeszkody ustawili mieszkańcy wspólnoty mieszkaniowej Belweder 1, aby utrudnić życie sąsiadom ze wspólnoty mieszkaniowej Belweder 2 przy ul. Popiełuszki 14 i 16.

– 12 lat temu, gdy kupowaliśmy tutaj mieszkania, pokazywano nam makiety z blokami i parkingami – mówią lokatorzy Belweder 2. – Nie mieliśmy świadomości, że parking i grunt należy do Belweder 1. Nikt nam o tym nie powiedział. Przy okazji ustawienia tych zapór dowiedzieliśmy się, że nasze mieszkania straciły na wartości, bo nie przynależy do bloku parking. O swoje prawa będziemy walczyć w sądzie.

Na tę chwilę nie mam możliwości podjechania pod klatkę, nawet w celu wyładowania zakupów, bądź mebli – dodaje pan Robert, mieszkaniec feralnego bloku. – Jedyny dojazd do klatki, prowadzi przez bramę wjazdową nr 1, którą wjeżdżałem, dzięki uprzejmości sąsiadów ze wspólnoty nr 1. Od niedawna został postawiony znak (zakaz wjazdu, nie dotyczy mieszkańców budynków 2,4,6), przez który ja i moi sąsiedzi jesteśmy wzywani na policję i otrzymujemy mandaty oraz punkty karne, za to że wjeżdżamy na swoje osiedle.

Gdyby walka o ustalenie własności gruntu miała się ograniczyć tylko do sporu sądowego, to mógłby to być kolejna sprzeczka sąsiedzka, jakich wiele. Problem polega na tym, że właściciele gruntu, postanowili uprzykrzyć życie tym, do których grunt nie należy i odgrodzili betonowymi zaporami, wjazd pod posesję i na parking. Pokrzywdzeni mają teorię na ten temat: – Nie chcieliśmy płacić za nieudolną ochronę osiedla. Była do niczego, bo płonęły śmietniki i samochody a w krzakach latem koczowali bezdomni. Musieliśmy komuś nadepnąć na odcisk.

O tym, że sąsiedzki spór może doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji, przekonaliśmy się kilka dni temu, gdy pod klatkę nie mogła dostać się karetka pogotowia wezwana do młodego mężczyzny.

Próbowaliśmy dotrzeć do członków wspólnoty mieszkaniowej Belweder 1 poprzez biuro obsługi nieruchomości, zajmujące się problematycznymi blokami. Niestety, nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Do sprawy będziemy wracać.

Kargul i Pawlak po olsztyńsku. Sąsiedzki spór na osiedlu Belweder

Kargul i Pawlak po olsztyńsku. Sąsiedzki spór na osiedlu Belweder

Kargul i Pawlak po olsztyńsku. Sąsiedzki spór na osiedlu Belweder Kargul i Pawlak po olsztyńsku. Sąsiedzki spór na osiedlu Belweder

Więcej:

Zamieszkaj w Olsztynie

Przeczytaj także:

7 KOMENTARZE

 1. Nie rozumiem , co daje grodzenie bloków i uprzykszanie życia innym? Jeśli ktoś nie nadaje się do życia w mieście wśród ludzi, to niech wraca na swoją wieś albo wyprowadzi się na Syberię.

 2. Drodzy Państwo z Belweder 1, jakie to uczucie wiedzieć że przez wasze miejsca parkingowe nie żyje 25 latek, bo zablokowaliście wjazd dla karetki? Mam nadzieję, że do końca życia będzie wam to ciążyć na sumieniu. Wasz parking ważniejszy niz cudze życie. Brawo.

 3. Jak zwykle poszło o pieniądze. Ale w sądzie wygrają ten dojazd, chodzi o służebność gruntową. Do tego dojdzie „przez zasiedzenie”.

 4. Bezmyślność ludzka nie zna granic. Ten chłopak by żył gdyby karetka dojechała szybciej. Dalej budujcie betonowe mury ludzie bez wyobražni.

  14
 5. Drodzy Państwo z Belweder 1, jakie to uczucie wiedzieć że przez wasze miejsca parkingowe nie żyje 25 latek, bo zablokowaliście wjazd dla karetki? Mam nadzieję, że do końca życia będzie wam to ciążyć na sumieniu. Wasz parking ważniejszy niz cudze życie. Brawo.

  19
  3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: