fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 12 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Kradły ozdoby bożonarodzeniowe na starówce. Złapała je policja

Kamery na starym mieście zarejestrowały młode kobiety, które najpierw przywłaszczyły sobie świąteczne dekoracje, a potem stoczyły walkę na wierzbowe gałązki. Szybko musiały jednak wytłumaczyć się z tej zabawy funkcjonariuszom policji i straży miejskiej. 

Na początku tygodnia pisaliśmy już o przypadkach kradzieży i dewastowania dekoracji bożonarodzeniowych, jakimi przystrojone zostało miasto (więcej TUTAJ). Nie trzeba było długo czekać na to, aby kolejne osoby pokusiły się o „pożyczenie” ozdób.

Pierwsza kradzież miała miejsce wczoraj około godz. 23.30. Kamery miejskiego monitoringu zostały skierowane na ul. Staromiejską. Tam kobieta wyrywała wierzbową łodygę osadzoną w klombie i stanowiącą część świątecznej dekoracji. Na miejsce został wysłany patrol, który ukarał mieszkankę Olsztyna mandatem karnym.

Godzinę później w tym samym miejscu doszło do podobnego incydentu – informuje Komenda Miejska Policji w Olsztynie. – Tym razem sprawczynie były dwie. Kobiety również pokusiły się o „darmowe”, udekorowane brokatem i pomalowane łodygi wierzbowe, posadzone w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Również w tym przypadku zakończyło się na mandatach karnych.

Ze względu na tego typu incydenty zarówno policjanci, jak i strażnicy miejscy bacznie obserwują starówkę, także za pomocą kamer monitoringu i ostrzegają – każdy, kto niszczy bądź kradnie świąteczne ozdoby zostanie ukarany. Jeśli jesteśmy świadkami takich sytuacji, informujmy o tym miejskie służby.

9 KOMENTARZE

  1. Chory kraj…jak mozna komus mandat wlepic za jakis kijek…maksymalnie po ostrzezeniu i tyle. Bo miasto zbiednieje…? w ratuszu jak ida na lunch wydaja wiecej niz wartosc paru tysiecy kijkow….

  2. Te dziewczyny bawiły się rózgami – pewnie jeszcze żadna w życiu rózgi w bucie (na Mikołajki) nie znalazła, ani po tyłku nie dostała. Drodzy rodzice, sprawcie dzieciom tą niespodziankę i zamiast prezentów pod choinką pościelcie rózgami. Dzieci się pobiją, poryczą i pójdą spać. Zero prezentów w Wigilię – dopiero w poranek świąteczny 😉 będzie zdrowa ekscytacja a nie szał wigilijny (ileż to dzieci nie chce jeść tylko marudzi, że chce już otworzyć prezenty).

  3. Policja w Olsztynie jest wielce profesjonalna! Proszę ich nie ośmieszać tym artykułem! Z całą pewnością stać ich na więcej niż złapanie 2 złodziejek, które ukradły 2 gałązki wierzby, o łącznej wartości ok. 1zł!

  4. Te Student, też jestem student ale powiem ci że ja byłbym za tym żeby za kradzież łamali palce. No bez przesady żeby ozdoby świąteczne kraść? Żyjąc w tym mieście inwestuję jakieś tam grosze codziennie i bym chciał żeby to miasto wyglądało, w lato ładnie w święta świątecznie. Choinkę z lasu ukraść rozumiem, ale ozdoby z centrum ? Żarty po prosu. I dziwne że potem mówią Polacy Złodzieje. Tu dobra była by stara sztuka kar z północy. Kradłeś – Ciach palucha lub rękę i tyle. Co do bójki. Ty widziałeś że się biją i nie poinformowałeś, trzeba było nagrać na komórkę i wtedy to pokazać a nie marudzisz. Skoro nie zostali poinformowani to może oni się między sobą witali po prostu lejąc się po ryjach i tyle… Płakać to dziewczynkom zawsze łatwo a robić to niema komu.

  5. BOHATEROWIE!! Schwytali wandalki. BRAWO! Wielka mi Policja;p Jak menelstwo chodzi po starym mieście i zaczepia ludzi to policja nawet nie reaguje. W Niedzielę rano ok. 30 osób biło się pod SARP’em i co nie ma filmu? Bo nie było nawet policji;p Bali się podjechać zawodowcy, albo spali;p W cywilizowanych miastach (także w Polsce) policja patroluje ścisłe centra (okolice klubów i dyskotek) w nocy, a w Olsztynie widocznie się boją i zajmują się „przestępcami”, którzy nieprawidłowo parkują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Piknik dla mieszkańców olsztyńskiego osiedla Libero. Pierwszy budynek od firmy Budlex już oddany

W ostatni weekend redakcja Twojego Kuriera Olsztyńskiego zawitała na piknik z okazji ukończenia pierwszego (z czterech) budynku inwestycji Libero. Firma Budlex debiutuje w naszym...

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...