Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
5 C
Olsztyn
sobota, 14 grudnia, 2019

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Zebra w Kortowie już wkrótce z sygnalizacją

reklama

Po feralnym przejściu dla pieszych zlokalizowanym przy kortowskim Wydziale Nauk Technicznych już niedługo nie będziemy mogli przechodzić w dowolnej chwili, ale stanie się ono z pewnością bardziej bezpieczne. Od połowy grudnia ma tam funkcjonować sygnalizacja świetlna.

Pasy na al. Warszawskiej na wysokości WNT, koło przystanku Uniwersytet-Stadion, nie cieszą się dobrą sławą. To właśnie w tym miejscu, w listopadzie 2014 roku, śmiertelnie potrącono młodą studentkę. Tragiczny wypadek poskutkował mobilizacją środowiska studenckiego UWM-u – pisano petycje, proponowano m.in. zainstalowanie fotoradaru, aby kierowcy na tym odcinku zdejmowali nogę z gazu.

W czasie tegorocznej Kortowiady doszło tam do kolejnego zdarzenia – na zebrze przy przystanku Uniwersytet-Stadion samochód osobowy potrącił dwie studentki. Obie trafiły do szpitala. Kilka tygodni później przejście zostało pomalowane białą i czerwoną farbą, aby zwiększyć jego widoczność dla zmotoryzowanych.

reklama

Już niedługo piesi będą się mogli poczuć tam jeszcze bezpieczniej – przed końcem roku na feralnym przejściu będą działać światła.

Zamontujemy tam sygnalizację na prośbę mieszkańców i studentów, którzy postulowali o poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu ze wskazaniem na sygnalizację świetlną – mówi Marta Bartoszewicz, rzecznik Urzędu Miasta Olsztyna.

przejscie dla pieszych warszawska (1)

Z tych działań cieszą się przede wszystkim olsztyńscy żacy: – Po wielu naszych pismach i prośbach w końcu na przejściu dla pieszych koło Wydziału Nauk Technicznych zostanie zamontowana sygnalizacja świetlna. BĘDZIE BEZPIECZNIEJ! Właśnie o to apelowaliśmy w imieniu społeczności akademickiej, o jakże ważną poprawę bezpieczeństwa! – czytamy na Facebooku Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM.

Sygnalizacja powstanie jako część tzw. projektu tramwajowego, a dokładniej zamówienie uzupełniające do ITS-u. – Czynimy też starania, aby uzyskać zwrot części poniesionych kosztów z Unii Europejskiej – dodaje rzecznik magistratu. Światła powinny pojawić się na pasach przy WNT do 15 grudnia.

reklama

grudzień, 2019

15GRU20:00Kortez Przedpremierowo / Olsztyn / 15.12.2019 / SOLD OUT!Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie, ul. Bartosza Głowackiego 1

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

8 KOMENTARZE

  1. Już widzę jak studenci będą czekać grzecznie na czerwonym, widząc jak im autobus spierdziela… Jedno dobre, że w takim przypadku niewinny kierowca nie będzie miał zmarnowanego życia przez takiego inteligenta, tylko dlatego, że na pasach wtargnął mu pod kola. A stawianie fotoradaru jeszcze… no cóż, to takie polskie…

  2. Postulowana to była kładka albo tunel.
    Z drugiej strony – jak oni chcą odzyskać część pieniędzy za sygnalizatory, które zdemontowali na brzezinach i przywieźli tutaj (tak, montują używany sprzęt)?
    Kolejna wątpliwość – czy ktoś pójdzie po rozum do głowy, żeby w okresach świąt, czy wakacji, wyłączać te światła…

  3. No nareszcie, ile razy jechałam już po ciemku to nawet przy 30km/h nie było widać, że ktoś na przejściu stoi, jeszcze ludzie na czarno poubierani. Wystarczająca sygnalizacja by była taka jak na Dworcowej i Sielskiej, ale dobre i to.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Niesamowite! To jedyny taki Sylwester w Olsztynie! Jednak jest co robić w tym nudnym mieście?

Oferta sylwestrowa w mieście nie rozpieszcza. Dlatego naprzeciw znudzonym i spragnionym dobrej zabawy wychodzi Hookah Club. Mieszczący się przy ul. Hugona Kołłątaja 1 Hookah Club...

Świąteczna oferta pracy. Zarabiaj w Holandii. Bonus 390 Euro!

Potrzebujesz na święta dorobić trochę gotówki? Marzy Ci się wyjazd za granicę? Biuro pracy Axidus oferuje możliwość miesięcznego wyjazdu w ramach pracy dodatkowej do...

Nowy (Jack) Pub na olsztyńskiej Starówce. Będzie nie tylko trunkowo, ale też smacznie!

Już od 15 listopada bywalcy olsztyńskiej starówki będą mieli kolejną miejscówkę, w której będą mogli spędzić czas przy dobrym jedzeniu i jeszcze lepszych trunkach....

RABATOL.PL

X