18 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Podczas odkładania telefonu komórkowego, na łuku drogi wpadła w poślizg

WiadomościPodczas odkładania telefonu komórkowego, na łuku drogi wpadła w poślizg

Policjanci szczycieńskiej „drogówki” pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierujących, do których doszło w Szczepankowie i w Pasymiu. 29-letni kierowca Audi, mając w organizmie 1,5 promila alkoholu, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie pobliskiej posesji. Natomiast 23-letnia kierująca Nissanem, podczas odkładania telefonu komórkowego, na łuku drogi wpadła w poślizg i wjechała do przydrożnego rowu. Kobieta miała równo promil alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialni kierowcy zostali zatrzymani. Po wytrzeźwieniu usłyszą zarzuty kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej.

reklama

Każdy, kto wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu łamie prawo, a do tego stwarza ogromne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Nietrzeźwi kierowcy narażając innych na niebezpieczeństwo, muszą także liczyć się z poważnymi konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Przekonało się o tym dwoje nietrzeźwych kierujących, którzy wczoraj (05.05.2020r.) wsiedli za kierownicę pojazdów i spowodowali zdarzenia drogowe.

Do pierwszego z nich doszło o godzinie 18:25 w miejscowości Szczepankowo w gminie Dźwierzuty. 29-letni kierowca Audi, jadąc od miejscowości Gisiel, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał do rowu i zatrzymał się na ogrodzeniu pobliskiej posesji. Mężczyzna oświadczył, że pił alkohol dzień wcześniej i w dniu zdarzenia również „wypił piwo”. W organizmie miał 1,5 promila alkoholu. 29-latek, pomimo, iż spowodował kolizję wjeżdżając w bramę posesji, zdecydował się ponownie wsiąść za kierownicę uszkodzonego pojazdu i zaparkował swój pojazd kilka metrów dalej. Okazało się, że mieszkaniec gminy Dźwierzuty nie posiadał uprawnień do kierowania.

reklama

15 min później, o godzinie 18:40, w miejscowości Pasym, na ul. Szczycieńskiej 23-letnia kierująca Nissanem wjechała do przydrożnego rowu. Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia drogowego ustalili, że kobieta w trakcie jazdy korzystała z telefonu komórkowego. W trakcie odkładania komórki na fotel pasażera, wpadła w poślizg i straciła panowanie nad kierownicą. Szczycieńscy policjanci poddali kobietę badaniu na zawartość alkoholu
w organizmie, którego wynik jednoznacznie wskazał u niej promil alkoholu.

Zarówna 29-latek i 23-letnia kierująca zostali zatrzymani przez szczycieńskich policjantów. Nieodpowiedzialni kierowcy wkrótce za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane