fbpx
17 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Rolnik ukarany mandatem za wyrzucenie śmieci do lasu

OlsztynRolnik ukarany mandatem za wyrzucenie śmieci do lasu

Strażnicy z nadleśnictwa Młynary odnaleźli i ukarali mandatem w wysokości 500 zł rolnika, który podrzucił do pobliskiego lasu swoje śmieci.

reklama

Jak podał w komunikacie rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie Adam Pietrzak, stertę odpadów znalazł pracownik Leśnictwa Klasztorne w Nadleśnictwie Młynary.

“Jeszcze tego samego dnia rękawy zakasać – i to dosłownie – musieli strażnicy leśni z tego nadleśnictwa. Jak to zwykle bywa w tego typu przypadkach, aby zidentyfikować leśnego śmieciarza, sami musieli szukać dowodów w odpadach. Na szczęście ich trud nie poszedł na marne” – wyjaśnił.

reklama

Strażnicy zidentyfikowali sprawcę bez większych problemów. Okazał się nim miejscowy rolnik. Mężczyzna przyznał się do winy i przyjął najwyższy przewidziany prawem mandat za tego typu wykroczenie – 500 zł.

Musiał też na swój koszt usunąć śmieci z lasu. Tylko w samym Nadleśnictwie Młynary leśnicy wydali w zeszłym roku prawie 30 tys. zł na posprzątanie. W skali całej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie było to 1,5 mln zł.

reklama

Rolnik ukarany mandatem za wyrzucenie śmieci do lasu

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Igor
3 listopada 2020 20:48

Dobrze, że kary są podniesione. Ale powinno być więcej tych kamer leśnych tam gdzie najczęściej wywalają śmieci.

Tutaj fajnie to opisują:
https://fotopulapka24.pl/zastosowanie/dla-nadlesnictw/

Stasiek
15 kwietnia 2020 19:48

Śmieszna ta kara, ale tak to już jest u nas że chwali się pijackich morderców zwierząt i daje im wszystkie możliwe przywileje. A jak chłopak wjechał rok temu pod Dobrym Miastem do lasu to milicja go na śmierć przejechała. A najgorsze jest to że wielu było zwolenników takiego przebiegu tej tragedii. To teraz zastanówcie się kto więcej dewastuje nasze środowisko. Jak ktoś mądry kiedyś powiedział: kraj piękny tylko ludzie …

Polecane
Ogłoszenia
Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji Marcin Kotowski: Nielegalny plakat wyborczy Janusza Cieszyńskiego już zdjęty?