fbpx
-0 C
Olsztyn
Friday, 9 December, 2022
reklama

Rolnik ukarany mandatem za wyrzucenie śmieci do lasu

WiadomościRolnik ukarany mandatem za wyrzucenie śmieci do lasu

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Strażnicy z nadleśnictwa Młynary odnaleźli i ukarali mandatem w wysokości 500 zł rolnika, który podrzucił do pobliskiego lasu swoje śmieci.

Jak podał w komunikacie rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie Adam Pietrzak, stertę odpadów znalazł pracownik Leśnictwa Klasztorne w Nadleśnictwie Młynary.

“Jeszcze tego samego dnia rękawy zakasać – i to dosłownie – musieli strażnicy leśni z tego nadleśnictwa. Jak to zwykle bywa w tego typu przypadkach, aby zidentyfikować leśnego śmieciarza, sami musieli szukać dowodów w odpadach. Na szczęście ich trud nie poszedł na marne” – wyjaśnił.

Strażnicy zidentyfikowali sprawcę bez większych problemów. Okazał się nim miejscowy rolnik. Mężczyzna przyznał się do winy i przyjął najwyższy przewidziany prawem mandat za tego typu wykroczenie – 500 zł.

Spotkanie mieszkańców Olsztyna w obronie Lasu Miejskiego przed wycinką

Musiał też na swój koszt usunąć śmieci z lasu. Tylko w samym Nadleśnictwie Młynary leśnicy wydali w zeszłym roku prawie 30 tys. zł na posprzątanie. W skali całej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie było to 1,5 mln zł.

Rolnik ukarany mandatem za wyrzucenie śmieci do lasu

reklama
reklama
reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze