fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

14 C
Olsztyn
wtorek, 26 maja, 2020

Poinformuj nas: [email protected]o.pl

reklama

Warte uwagi

Policjant myje radiowóz na myjni, a kierowcy dostali za to mandat? Internauta nagrał filmik


Masz dla nas zdjęcie albo informację? Wyślij na [email protected] lub FB m.me/twojkurierolsztyn

Od wejścia w życie ograniczeń w zakresie gromadzenia się i przemieszczania wystawiono 9,7 tys. mandatów; w ponad 2,3 tys. przypadków skierowanie wnioski do sądu o ukaranie – poinformował we wtorek rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

Przeczytaj także:

Wymiana opon zimowych na letnie dozwolona? Ministerstwo Zdrowia wydało decyzję

Z informacji przekazanej przez KGP wynika, że ostatniej doby policjanci sprawdzili ponad 114 tys. osób poddanych przymusowej kwarantannie.

Ciarka zaznaczył, że podczas kontroli, w około 260 przypadkach policjanci stwierdzili uchybienia, które w ocenie funkcjonariuszy kwalifikują się do ukarania. W ponad 70 przypadkach zwrócono się do policjantów o pomoc m.in. w zrobieniu zakupów czy wyniesieniu śmieci.

„Codziennie angażujemy do działań prewencyjnych, mając na celu egzekwowanie obecnie obowiązujących ograniczeń aż ok. 25 tys. policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy straży miejskich oraz żołnierzy, głównie z Żandarmerii Wojskowej” – poinformował Ciarka.

„Policjanci dbają o Nasze bezpieczeństwo i zdrowie. Nie chcemy mieć powodów do karania, dlatego apelujemy o stosowanie się do obowiązujących ograniczeń” – zaznaczył Ciarka.

Dodał, że jednak nie wszyscy wykazali się odpowiedzialnością i w ciągu ostatnich 2 tygodni od wejścia w życie ograniczeń w zakresie gromadzenia się i przemieszczania wystawiono ponad 9,7 tys. mandatów, a w ponad 2,3 tys. przypadkach skierowano wnioski o ukaranie do sądu.

Zaznaczył, że policjanci będą egzekwować obowiązujące obecnie ograniczenia, nakazy i zakazy. „Nie chcemy mieć powodów do karania, ale nieodpowiedzialne osoby, które będą ignorować przepisy, muszą liczyć się z konsekwencjami” – ostrzegł.

Tak też z mycie auta. Przekonało sie o tym kilku kierowców z Olsztyna. Opisaliśmy całą sytuację w artykule: Mandat za mycie auta. Żandarmeria zatrzymała kierowców. Myjnia w Olsztynie była bezdotykowa

W Olsztynie w sobotę policja wraz z żandarmerią wojskową zaskoczyła mieszkańców miasta, którzy przyjechali na myjnię przy ul. Obiegowej umyć samochody. W momencie, gdy mundurowi zjawili się na myjni, trzech mężczyzn już z niej korzystało. Na swoją kolej czekało kilku innych kierowców. Gdy funkcjonariusze przystąpili do kontroli, kilku mieszkańców zaczęło się z nimi kłócić. Funkcjonariusze powołali się na art. 54 Kodeksu Wykroczeń, według którego „kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany”.

– Ukarane zostały trzy osoby: 68-latek i dwóch 42- latków – powiedział Interii sierż. Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Nie pomogły tłumaczenia, że myjnia jest bezdotykowa.

Nasz artykuł zbulwersował internatów w całej Polsce. O myjni w Olsztynie rozpisywały się portale oraz relacjonowały telewizje.

Dziś sytuacja się odwróciła i w internecie pojawił się filmik z Pisza na którym widać jak umundurowany policjant myje radiowóz na myjni bezdotykowej. W momencie gdy publikujemy ten artykuł filmik w ciągu 3 godzin miał już 180 tys. wyświetleń.

Sprawa zbulwersowała wiele osób, ale czy słusznie? Poprosiliśmy o komentarz Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie. – Czynność mycia pojazdu służbowego przez policjanta wykonywana była w godzinach pracy, w celu utrzymania pojazdu wykorzystywanego w służbie w należytym stanie. Pamiętajmy, że przepisy nie zabraniają mycia pojazdu, lecz mówią o ograniczeniach w przemieszczaniu się. Dopuszczone przepisami są 4 wyjątki od tego ograniczenia – w tym w ramach wykonywania czynności zawodowych lub zadań służbowych. – poinformował asp. Rafał Jackowski.

Należy pamiętać, zatem, że kierowcy nie dostali mandatu za mycie auta, lecz za bezpodstawne przemieszczanie się.

Przeczytaj także:

Wymiana opon zimowych na letnie dozwolona? Ministerstwo Zdrowia wydało decyzję

ŹródłoPAP

156 KOMENTARZE

 1. Proponuję dotychczasowej władzy ,która ewidentnie w h….. nas robi , przy wyborach pokazać fuck off i zagłosować na Kamysza. Niech kaczora szlak trafi. Zemsta bezcenna.

  2
  2
   • Radzę przeczytaj artykuł 3 razy może wtedy zrozumiesz o co chodzi w ustawach przy tak szczególnym zagrożeniu jakim jest pedemia. To jest dla dobra narodu ale nie wszyscy widać to rozumieją. Zakaz przemieszczania się nic nie mówi o zbędnym w tym czasie myciu samochodów. ( nie bądz w tym czasie takim czyścioszkiem bo nie dość że siebie samego narażasz to zagrażasz innym swoim zachowaniem. Zobacz co robią w Chinach za nie posłuszeństwo, kto wyjdzie z mieszkania w tym czasie kula w łeb, drzwi wejściowe do budynku są spawane i nikt z niego już nie może wyjść ani wejść. Obudz się wreszcie człowieku to nie jest zabawa i twoje widzi mi się !!

    3
    2
 2. Macie problem…ale trzeba płytko myśleć. Problem bo służby porządkowe myją auto. Sory oni musza pracować ale ktoś zawsze się dopierniczy o byle co. No to może dojeb…się bo wogole wychodzą z domu😂😂😂

  6
  9
  • A co brudnym autem jeździć nie mogą skoro całe społeczeństwo tak jeździ. Jedni mogą a drudzy nie??? To ja do roboty muszę zasyfionym autem zapierdalać, a kaczor sobie świeczki na cmentarzu zapala i jeszcze pierdołą,że czynności państwowe wykonuje. Ludzi za ciuli mają i tyle, mam nadzieję ,że po tej kwarantannie ludzie w końcu na oczy przejrzą i przy wyborach pokażą im fuck off.

   4
   3
  • A my co mozemy brudnymi jezdzic do roboty. ?.Bezczelny g…myslicie ze macie wladze nad bogiem ze mama wam zawsze dupe umyje, to sie mylicie. Koniec bedzie dla wszystkich cwaniakow ktorym sie wydaje ze maja prawo nad innymi . Zalosne s…

   1
   3
 3. Prawa te same dla Wszystkich, jak wszyscy obywatele płacą mandaty to mundurowych nic nie zwalnia z tego żeby również zapłacić …
  Wyjaśnienie: ludzie będą nagrywać takie sytuacje i różne ceny pokazac wasze błędy, jakie PL policja popełnia 😂

  5
  3
 4. TEN MADRY NA TYM FORUM CO TAK BRONI POLICJI ,TO NIECH JESZCZE BEZ WAZELINY WEJDZIE IM W DUPE ,JAK POCZUJE SMROD TO MOZE ZACZNA NORMALNIE DZIALAC JEGO SZARE KOMORKI.KOLES POMYSL ,CZASEM CO TY GADASZ ,CHCESZ CHRONIC DUPE POLICJI JAK NASI RZADZACY.KAZA CI ZROBIC LODA POLICJANTOWI ,TO TEZ NIE BEDZIESZ WNIKAL CZY TO MA SENS .ZROBISZ SIAD PLASKI DO LASKI .KRETYNIZM DO KWADRATU I DZIWIC SIE ZE TAKICH JAREK POZAMYKAL W DOMACH

  2
  4
 5. A kto temu jest winnień sami jesteście sobie winni daliście się zrobić niewolnikami i baranami na chwilę obecną nie ma ogłoszonego stanu zagrożenia epidemią i nikt nie ma mi prawa mówić co mi wolno a czego nie jestem wolnym człowiekiem który ma prawo poruszać się wszędzie a co do wirusa to sam wiem jak mam się zachować i jakie środki ostrożności przestrzegać

  11
  5
  • Szukanie taniej sensacji… Po pierwsze są równi i równiejsi. Funkcjonariusz publiczny jakim jest policjant z założenia może więcej np. kontrolować innych itp. Po drugie samochód nie jest prywatny tylko „państwowy”. Po trzecie ludzie by gadali, że policja flejtuchy i jeżdżą brudnym samochodem… Kochani opamiętajcie się. Nie możemy być na równi z policjantami , ponieważ wtedy ich służba nie miałaby żadnego sensu…

   6
   14
 6. No to chyba są już żarty . Zwykłym ludzią nie wolno umyć samochód na myjni a policjanta tak . Chyba wszyscy jesteśmy równi skoro zwykli ludzie nie mogą to oni policjanci swoje radiowozy też nie powinni myć . Brak słów na to co się dzieje.

  13
  6
    • No gratuluję pomyślunku
     Radiowóz jest jak mundur
     Musi być czysty
     Jeżeli jest wpisane w twoje obowiązki w pracy by mieć czysty pojazd służbowy to mandatu dostać nie możesz.
     Jednak jeśli jest to Twój prywatny samochód to dostaniesz mandat za bezpodstawne przemieszczanie się.
     Najpierw czytaj cały artykuł dopiero potem komentuj dzbanie zgówniały.

     3
     2
 7. Z tego to się już jakaś paranoja robi . Siedzą te biedne ludki podobno pozamykane w domach i już cuda wymyślają byle było o czym pisać i przeklinać wszystkich i wszystko . A może by tak z nadmiaru wolnego czasu złożyć podanie i zmienić pracę. Może pielęgniarka? Może ratownik medyczny? Może policjant? Może strażak ? A może wolontariusz bo ma się już świetną, dobrze płatną pracę???????? Ludzie !!!!! Wyjrzyjcie przez okno !!! Popatrzcie na słoneczko ,a potem w lustro . Uśmiechnijcie się sami do siebie. Żyjecie i dajcie żyć innym . Wesołych świąt😁😁😁😁😷😷

  12
  18
 8. Dzisiaj policja zajechała mi drogę na myjnie samochodową. Tłumaczenia, że mam napisane w umowie o obowiązek zachowania samochodu w czystości z zewnątrz oraz wewnątrz do nich nie docierają. Usłyszałem groźbę mandatu 🙂 Tak się fajnie bawią. Przepraszam, ale ja też nie mam ochoty jeździć ubrudzonym samochodem, bo 10 minut temu wróciłem z kursu gdzie droga była zabłocona.

  10
  2
 9. W naszym Państwie korona zrobił się dobrym pretekstem żeby policja mogła znowu traktować nas jak za komuny. Zabierana jest już nam po malu konstytucją i nasze prawa a niedługo też godność. I jeszcze się dziwią ze młodzi spier… z tego kraju. A dodatkowo jak teraz po tych wszystkich akcjach znowu wybory wygra PIS to już całkiem stracę wiarę w nas, rodacy.

  17
  10
  • Tak mówią ludzie co się nie znają, każdy sprzęt wracający po służbie ma być obsłużony czy to wojskowy czy strażacki nie każda jednostka ma myjnie na terenie koszar

   6
   8
   • PIerdolenie bzdur, niech sobie brudnym jeżdzą. Widzę, że jaki trol się odezwał, który broni policji. JEszcze się dobrze ta służba nie oczyściła ze złogów milicyjnych a już ponownie chyba trzeba ich tak nazywać.

    5
    5
    • Chyba Pan wojska na oczy nie widzial skoro się Pan wypowiada, takie są procedury, i co prawda, popadamy w paranoje i nie można traci przez to głowy, dla policjantów to też jest obowiązek a nie przyjemność lub grymas żeby po 24-ech godzinach sluzby jechać umyć auto.

     4
     4
    • Tobie życzę odizolowania się od świata i ludzi bo do społeczeństwa się nie nadajesz. Jesteś zwykle chamidlo których nie mało i takich tu nie potrzeba.
     Pierdolniety jesteś i tyle.

     1
     1
   • 30 lat temu wąż i woda szczota i wiadro z proszkiem tak się myło na terenie koszar dodam ze to zaplecze techniczne było dzisiaj to zabawa nie wojsko ..

    4
    2
   • Ludzie ktorzy dojeżdżają do pracy prywatnymi samochodami tez nie maja myjni przy domu czy tez przy mieszkaniu w bloku. Wiec co przez czas trwania koronawirusa mają jezdzic brudnymi samochodami a pozniej dostac mandat za niewidoczne, brudne tablice rejestracyjne.

    2
    1
 10. Nie interesuje funksjonarjusze Policji, nie powinni karać obywateli za mycie aut bo skoro sami łamią przepisy niech nie będą tacy sprawiedliwi bo my obywatele RZECZYPOSPOLITEJ POSPOLITEJ POLSKIEJ wymierzamy im sprawiedliwość .

  14
  5
 11. Gowno mnie to interesuje funksjonarjusze Policji, nie powinni karać obywateli za mycie aut bo skoro sami łamią przepisy niech nie będą tacy sprawiedliwi bo my obywatele RZECZYPOSPOLITEJ POSPOLITEJ POLSKIEJ wymierzamy im sprawiedliwość .

  7
  3
 12. Gowno mnie to interesuje funksjonarjusze Policji, nie powinni karać obywateli za mycie aut bo skoro sami łamią przepisy niech nie będą tacy sprawiedliwi bo my obywatele RZECZYPOSPOLITEJ POSPOLITEJ POLSKIEJ wymierzamy im sprawiedliwość .

  2
  3
 13. Witam ale ja nadal nie rozumiem co ma mycie auta do koronawirusa .Przecież każdy czeka na swoją kolej w aucie a w boksie jest tylko 1 osoba myjąca ?to więcej osób pod Biedronką stoi 🙂

  38
  3
    • Ale Pan Policjant nie myje, tylko dezynfekuje, więc czynnie walczy z wszystkimi wirusami – tak pewnie powie rzecznik prasowy 😂😂😂😂😂😂😂… To co się dzieje to farsa… Słyszałem o dwóch przydadkach, gdzie rzekomo za kupno piwa dostali po 5 stowek.. Więc jak kupiliby do tego 2 bułki lub butelkę wody to już w porządku? Z jednej strony rozumiem zakaz korzystania z zieleni miejskiej, bo wszyscy wiemy jakie tłumy się wylewają z nadejściem wiosny… Z drugiej strony to chore… Może wystarczyłaby ostrożność już spanikowanego społeczeństwa, które w większości potrafi być ostrożne z obostrzeniem odległości (np. 5km od domu)… Może niedługo za kupno 15 kajzerek dostanę madnat, bo w/g indywidualnie ocenianej sytuacji przez policjanta to chleb, a nie kajzerki są niezbędnym zakupem?? A przy kolejnej wizycie w piekarni może ocena będzie odmienna???

 14. Sami na to sobie pozwalacie,wiec do kogo macie pretensję?powinni polacy wyjść i udowodnic cos ,jak w Grecji, ale nie my tylko duzo dagady

  19
  8
 15. Cyt.; Funkcjonariusze powołali się na art. 54 Kodeksu Wykroczeń, według którego „kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany”. koniec cyt.
  Obostrzenia są wydane na podstawie rozporządzenia, nie ustawy – co by było zasadnym do wystawienia mandatu.
  Oczywiście należy zachować zdrowy rozsądek, żeby nie zarażać i nie być zarażonym.

  8
  4
  • Hmmm każdy samochód teraz jest narażony na kontakt z wirusem drugą sprawa jest to że długotrwały syf na lakierze prowadzi do jego degradacji lakier Mieknie na słońcu wytrącają się osady i wszystko się wgryza później zostają dziwne zacieki plamy drobne ubytki za to nikt ci nie wypłaci a brud z przed 4 tygodni potrafi zdziałać naprawę spustoszenie zapytaj lakiernika 🙂 w

  • Osobiście jeżdżę autem służbowym w firmie transportowej, więc mam prawe je wtedy umyć A prywatnego nie? Skończ pierdolic:) zakaz, nakaz czy inne dziwne rzeczy obowiązują wszystkich jednakowo:)

 16. dzbanie, gość sam myje radiowóz na służbie i to za swoje pieniądze więc w czym problem? Ty za to zrobiłeś coś kozackiego💪💪💪udało Ci się zaistnieć w Sieci 😂🤣😂🤣 nie ma to jak nagrywać z ukrycia🤣😂żenada

  15
  28
 17. zaraz mnie tu zlinczują….ale powiem tak…on myje auto służbowe…by wykonywać swoją pracę i pewnie to autko chodzi 24/h na dobę…tylko kierowcy się zmieniają…poza tym nie wiadomo do czego to auto było użyte i z kim miało styczność (chodzi mi o interwencje) a wytarcie blach czy umycie przedniej szyby i pozostałych każdy kierowca zrobi przy każdej stacji benzynowej (tłumaczenie mam brudne tablice lub lusterka serio…mokra gąbka i szmatka to wystarczy by auto mogło jechać nie łamiąc przepisów bo z tego co wiem za brudną karoserię jeszcze mandatów nie ma) a więc teoretycznie przygotowuje pojazd do kolejnego dyżury…wykonuje czynności niezbędne aby pojazd był przygotowany do dalszej pracy…więc januszy, którzy myją auto tylko dlatego że mają wolny dzień się nudzą..albo ptak im narobił proszę by się zastanowili…(weź szmatkę i to zetrzyj) i przypominam on myje służbowy pojazd nie prywatny…jakby tam stała karetka to było by ok prawda…Ci ludzie jeżdżą i mają kontakt z ludźmi i zarażonymi i przebywającymi na kwarantannie…potem wsiadają w te pojazdy i przekazują następnej zmianie…on go nie myje bo chce tylko widocznie ma to w obowiązkach…

  29
  22
  • Jakie to ma znaczenie dlaczego on myje samochód ? Czy różni się mycie z byle psiego powodu a takie w którym to zwykły człowiek pojedzie i umyje auto ? Sam na myjni ? I za to mandat wlepiany bo pieski sobie dorobić chcą 🙂 śmiechu warte ….. Człowiek jadący prosto z domu na myjnie i spowrotem nie powinien być karany bzdurnym mandatem. Przypominam że policja podczas dzisiejszego stanu rzeczy nadużywa władzy np robiąc sobie zakupy pod pretekstem „kupujemy dla starszych ludzi” a potem pod sklepem w radiowozie zajadają się 🙂 jak widać zakazy nie dla każdego 🙂

   15
   12
  • Jest myjnia automatyczna, więc po co ten cały wywód nt. mycia policyjnego auta? Zasady obowiązują wszystkich, ale jak widać w policji jest rasa panów, co widać od dawna. 90% z nich to matoły, które były gnębione w szkole to poszły na psa, żeby sobie straty moralne wyrównać.

   9
   2
  • „bo mnie boli brak mózgu”= zgadam się z Tobą. Myjmy, wtedy kiedy jest taka potrzeba, a nie dla zabicia czasu, rozrywki. Problem w tym, że to co się dzieje w tej chwili, to jakaś paranoja. Pod myjnią, której jestem właścicielem od dwóch dni regularnie ustawia się radiowóz, czekając na moich potencjalnych klientów, by wlepić im mandat. Takie zachowanie prowadzi do tego, że ludzie nawet z uzasadnieniem, boją się korzystać z myjni. W tym czasie, kiedy mój interes jest „pilnowany” kilkaset metrów dalej ludzie gromadzą się w ogromnych kolejkach przed Biedronką i Polomarketem, rozmawiając ze sobą, stojąc w grupach. I dochodzimy do miejsca, w którym ja się pytam o co tutaj chodzi… bo bynajmniej nie o bezpieczeństwo. Na myjni przebywa jedna osoba, jeśli występuje kolejka, to przecież każdy siedzi i czeka we własnym samochodzie. Wspieramy zagraniczny biznes, a lokalnemu strzelamy w kolana.

   3
   1
 18. kiedyś za komuny mieliśmy takie dość popularne wówczas brzydkie powiedzenie na niewłaściwe zachowanie władzy „k… z milicji” dziś czytając tę historię nasuwa się na język jedno, po czym następuje olśnienie bo człowiek uświadamia sobie że w milicji takie …. nie pracowały i to jest właśnie najbardziej smutne, ale na całe szczęście jest dziś też ogromna liczba policjantów którzy potrafią się zachować jak normalny nie zakompleksiony człowiek i oby tylko tacy funkcjonariusze, czyli normalni ludzie chronili nas, obywateli

 19. Ludzie ale dlaczego dajecie sobie wlepić mandat? I po co się klucic konstytucją mówi jasno do puki nie ma stanu klęski żywiołowej nikt i nic nie może Ci wlepić mandatu za to że spacerujesz myjesz samochód itd… Jak znajdę zaraz wyślę wam

  10
  2
 20. więc powiem tak- wygląda ŻE MYJNIE SĄ OTWARTE TYLKOMDLA POLICJANTÓW.OSTATNIO JAKIŚ LEKARZ PAN DOKTOR WYPOWIADAŁ SIE W TELEWIZJI ŻE NAWET 2 X RAZY W TYGODNIU POWINNO SIE MYĆ AUTO.JEST TO RODZAJ WALKI Z EPIDEMIĄ .SKORO MYJE SIĘ AUTOBUSY I RADIOWOZY TO DLACZEGO W RAMACH EPIDEMII NIE MOGĘ UMYĆ SAMOCHODU.DLACZEGO PAŁOM WSZYSTKO MOŻNA A NAM NIC.DLACZEGO PAŁY DOSTAŁY TYLKO 500 MANDATU SKORO ŚWIADOMIE ZŁAMAŁY PRAWO-TAKI MANDAT PRZYSŁUGUJE TYLKO NIEŚWIADOMYM AIM 5 TYS NAJMNIEJ.SWÓJ K…A SOJEGO NIE UGRYZIE MAŁO TEGO SZANOWNE PAŁY CO URZĄDZIŁY SOBIE GRILLA DOSTANA NAGRODYŻEBY IM MANDATY SIĘ WYRÓWNAŁY . 2 CZY CI PANOWIE W OGÓLE POWINNI PEŁNIĆ SŁUŻBE CZY NIE BĘDĄ SIĘ MŚCIC NA MIESZKAŃCACH ZA SOJW MANDATY PANIE BOROWIAK CHYBA BY GTRZEBA SZANOWNYCH PANÓW PRZENIEŚC Z DROGÓWKI DO KOLEJÓWKI ALBO NAJNORMALNIEJ WYPIERDOLIC Z ROBOTY.GŁUPSTWO GONI GŁUPSTWO-CHOCIAZBY ZAKAZ WEJŚCIA DO LASU NA TERYTORIUM CAŁEGO KRAJU -ROZUMIEM ŻE KRAWACIARZOM BO TAM NAJIWĘKSZA EPIDEMIA I TE MRÓWKOJADY NIE CHĆA SIE DOSTOSOWAC ALE DLACZEGO JA Z WARMII MAM NA TO CIERPIEĆ BO CO NIE MAM NA JACHT BO KRAWACIARZ MOŻE SOBIE PRZYJECHAC NA SWÓJ JACHT A JA MUSZE PRZED DOM Z SĄSIADAMI WYCHODZIĆ STAC 2 METRY OD SIEBIE ISŁUCHAC NIEBIESKICH JAK PUSZCZAJĄ NIEZROZUMIAŁE KOMUNIKATY.

  3
  1
 21. Gdzieś pieniądze muszą znaleźć. Najlepiej u obywateli. Przecież żyjemy w demokratycznym państwie, gdzie konstytucja jest na pierwszym miejscu. Pomoc samotnej matce, żyjącej w skrajnych warunkach nie jest potrzebna ale utrzymanie władzy za wszelką cenę i napychanie swoich kieszeni kosztem wyborców, czemu nie. Może wreszcie się obudzą wyborcy wszechmogących pis-iorow .

  6
  2
 22. Pisz godz.9.00 sanitariusz myje karetkę. Pisz godz.9.00 strażak myje wóz bojowy. Pisz godz.9.00 kierowca myje autobus. Kur… myje swoje czy państwowe? Ciekawe który taki mądry wsiądzie do radiowozu po ojszczanym trolu.

  9
  2
 23. Samochód jest służbowy czyli kupiony za nasze podatki więc dobrze że funkcjonariusz dba o nasze mienie.. Co do nagrywajacego do domu i siedzieć jak inni A nie dupsko wozić po ulicach pustaku. Nie masz co robić to zakupy dla potrzebujących rozwies
  A nie pierdoly do pustej lepetyny ci wpadaja , Kieślowski się znalazł w tipo

  10
  7
 24. A ja uwazam Pani Bernadetto, ze przyklad idzie z gory i policja powinna dac przyklad a nie bawic sie w szeryfow czy mysliwych polujacych na ludzi w trudnym dla wszystkich czasie. Po co…? Chociazby po to by zdobyc sobie uznanie i byc kims dla spoleczenstwa a nie tylko slepym glupcem wyslanym przez szefa bo mu rozkaz z gory dali ? Co wytyczne byly na odprawie???. Ja takich nie szanuje. Bo na szacunek to trzeba sobie zapracowac i zasluzyc… trzeba byc kims wiecej niz tylko pajacem w mundurze. Inaczej sorki stary… nic nie widzialem, nic nie slyszalem, nic nie powiem. Radz sobie sam… ja na ciebie liczyc nie moge wiec i ty nie szukaj we mnie wsparcia.

  48
  4
  • Ograniczenie praw i wolności człowieka gwałci konstytucję. Nie wprowadzili stano klęski czy stanu wyjątkowego. Nie wprowadzili też stanu wojennego. Na tej podstawie stwierdzam że nie mają prawa zamykać nas w domach.

   5
   2
   • WYBORY !!! Gdyby wprowadzili któryś z tych stanów,to WYBORY by się nie mogły odbyć.A WYBORY są najważniejsze,ważniejsze niż życie ciemnego ludu.

    3
    3
   • Ale Pan Policjant nie myje, tylko dezynfekuje, więc czynnie walczy z wszystkimi wirusami – tak pewnie powie rzecznik prasowy 😂😂😂😂😂😂😂… To co się dzieje to farsa… Słyszałem o dwóch przydadkach, gdzie rzekomo za kupno piwa dostali po 5 stowek.. Więc jak kupiliby do tego 2 bułki lub butelkę wody to już w porządku? Z jednej strony rozumiem zakaz korzystania z zieleni miejskiej, bo wszyscy wiemy jakie tłumy się wylewają z nadejściem wiosny… Z drugiej strony to chore… Może wystarczyłaby ostrożność już spanikowanego społeczeństwa, które w większości potrafi być ostrożne z obostrzeniem odległości (np. 5km od domu)… Może niedługo za kupno 15 kajzerek dostanę madnat, bo w/g indywidualnie ocenianej sytuacji przez policjanta to chleb, a nie kajzerki są niezbędnym zakupem?? A przy kolejnej wizycie w piekarni może ocena będzie odmienna???

 25. Gówno prawda , nie chcemy karać . A kary za wyjście z psem do parku, za brak rękawiczek jak nie ma takiego obowiązku , za mycie auta ( może to było podyktowane zachowaniem zdrowia psychicznego) nikogo nie zarazi na myjni . Szukają pieniedzy i tyle.

  33
  4
 26. Jest przyzwolenie na większą władze i odpierdala a normalnego obywatela za to że idzie do sklepu po bułki opierdolą z góry na dół i przyklepią mandat skurwysyny jedne pisowcy 🖕

  28
  7
 27. Czyli….pracuje w budowlance i woze rozne cementy, kleje itp i po blocie na budowe jade…to znaczy ze tez moge sobie umyc auto w godzinach pracy??????;)

  21
  2
  • ciekawe że na myjniach można myć sprzęt budowlany…o ile zrozumiem busy ok…ale z tego co wiem to miksokrety i inne tego typy sprzęty nawet przed obostrzeniami nie powinny tam być quadów i motocykli cross nie wolno myć…ale wiadomo jak nikt nie zauważy to szybko zrobie…nie masz prawa sprzętem budowlanym wjechac na zwykłą myjnie ani tera ani wcześniej i póżniej bez obostrzeń a że to robiłeś znaczy że nigdy nie czytałeś instrukcji myjni

 28. I co z tego że myje ? A raczej bardzo dobrze że myje !! Policja musi pracować i często jeździ po różnych rewirach. Bród to zarazki więc chyba dobrze, że myje ! Ponadto radiowóz jak mundur nie może być brudny ! Ja bym się bardziej zainteresowała panem, który jeździ bez celu i obserwuje co robi policja zamiast siedzieć w domu !

  55
  150
  • Oczywiście dla Pana co nagrywał 20 lat więzienia A dla funkcjonariusza nagroda….A po umyciu samochodu od razu z ukrycia obserwować złoczyńców którzy myją samochody……gdyby ten policjant kandydował na prezydenta to już ma mój głos. Ale jestem wariantem niestety.

   10
   45
  • A jak zwykły obywatel chce umyć to raczej też dobrze bo chce zmyć zarazki!! Masakra sami nie przestrzegają tak jak u nas pod barami straż miejska w więcej niż dwie osoby dlaczego sobie nie dali po mandacie za nie przestrzeganie!!

   27
   9
   • Człowieku z czym masz problem? Ludzie grupowali się na myjni a to jest zabronione obecnie. Zjechało tam ileś osób i tworzyło zbiegowisko. Policjant jest w pracy o ma obowiązek umycia auta. Jak tobie szef nakaże umyć służbowe auto w ramach pracy to też nikt mandatu ci nie da. Czego jeszcze nie rozumiesz?

    13
    38
    • Chyba jak jesteś w aucie i czekasz na swoją kolej to masz odległość więcej niż 1,5 metra!!! Więc nie pierdol głupot dzbanie.Czy może psie ?

     5
     2
    • Panowie czy tez Panie na tej myjni siedzieli w swoich autach, nie wyszli na zewnątrz czekali na swoja kolej, nie stali kolo siebie nawet to jest grupowanie? A czy policja może stac kolo siebie w grupkach? To nie jest normalne polecam poczytac artykuly prawnikow ktorzy mowia ze policja nie ma prawa wystawic mandatu za umycie auta, ani kontrolowac gdzie i po co sie jedzie

  • dokładnie nudzi się co nie którym pewnie że auto muszą mieć czyste gdyż dbają o nasze bezpieczeństwo przez brudne szyby nie zobaczą tych co wirus w dupie maja łamią wszystkie nakazy i zakazy bo co mi nie wolno

   15
   18
   • Nie rozumiesz zupełnie problemu. Tu nie chodzi o to, że policjant myje auto, tylko o to, że ci sami policjanci nakładają za to samo mandaty innym. To jest paradoks! Oni mogą, bo auto, w tym szyby muszą być czyste, a dzięki temu bezpieczniejsze, zmyte zarazki, ale jak o czystość i bezpieczeństwo, w tym sanitarne dba ktoś inny, to łup mandacik. Dalej nie kumasz?

    5
    1
   • Czy ukarano komendantów i odchodzących ze służby z Wrocławia💥 cisza , sle szeregowych karać, sztuczne awanse i dodatki na odejście i emka wyższa o kilkaset zł za nic, jednym jest innym nie ,🤕😂obłuda

  • Policyjne zarazki są mega groźne, koniecznie trzeba je zmyć z samochodu. Nie to co zarazki na pojazdach obywateli dojeżdżających do pracy, te nie są groźne, nasze samochody mogą być uj…ane.

   15
   1
   • a jeździsz do osób poddanych kwarantannie lub do szpitali…nie wiesz o czym mówisz..a światła lusterka czy szyby i rejestracje mozęsz umyć gąbką…nikt mandatu nie daje za kał od ptaka na dachu czy masce auta…jak sobie wytrzesz przed wyjazdem…a jeśli uwazasz że musisz dezynfekować to powiedz…kwarantanna i tyle…auto odkażą a Ty nie pojedziesz…

    1
    4
  • A ja uwazam Pani Bernadetto, ze przyklad idzie z gory i policja powinna dac przyklad a nie bawic sie w szeryfow czy mysliwych polujacych na ludzi w trudnym dla wszystkich czasie. Po co…? Chociazby po to by zdobyc sobie uznanie i byc kims dla spoleczenstwa a nie tylko slepym glupcem wyslanym przez szefa bo mu rozkaz z gory dali ? Co wytyczne byly na odprawie???. Ja takich nie szanuje. Bo na szacunek to trzeba sobie zapracowac i zasluzyc… trzeba byc kims wiecej niz tylko pajacem w mundurze. Inaczej sorki stary… nic nie widzialem, nic nie slyszalem, nic nie powiem. Radz sobie sam… ja na ciebie liczyc nie moge wiec i ty nie szukaj we mnie wsparcia.

   15
   3
  • Ale jak ja chce zmyc zarazki i miec czyste szyby, zeby nie stwarzac zagrozenia w ruchu drogowym, to mandat 13 tysiecy?! Wez sie w leb puknij.

   7
   3
  • O patrz kolega po fachu broni drugiej psinki😂😂😂 człowieku czy ty rozumiesz co ty piszesz ? A jak zwykli obywatele muszą jeździć autem do pracy co wiąże się z tym że takie auto staje się brudne a co za tym idzie są na nim zarazki! To już nie problem niech jeździ a zarazkami niech się nie przejmuje ale jak debil w mundurze myje swój kurwidołek to jest Ok nie ma problemu

   20
   3
   • auto staje się brudne? bo stoi na parkingu…wsiadają Ci tam osoby z podejrzeniem choroby…jeźdżisz jak karetka z poszkodowanymi lub wykonujesz interwencje gdzie jeźdzą radiowozy…Ty pomyśl co piszesz…chcesz by podjechał Ci do kolizji drogowej radiowóz i przypadkiem się zaraził…pierdolisz jak potłuczony…oni nie myją auta bo im nasrał gołąb na dach tylko dla Twojego bezpieczeństwa….gościu ogarnij się

  • Skoro policja moze mieć czyste auta to i ja, zwykła obywatelka też chcę jeździć umytym samochodem!!! Bardzo przeszkadza mi taki brudas, którym muszę przemieszczać sie!!!! My możemy zarazić się Covid-19 na myjni a taki nie????

   3
   1
  • Kurwa człowieku ludzi mandatami karzą za takie mycie A sami myją coś tu nie gra zarazki na ich wozie czy innych ludzi trzeba zmyć tak jego jak twój Kurwa co to za polityka

 29. Tzeba byc bezmozgowcem by wogole cos takiego nagrywac… Policja stra sie tak samo o nasze bezpieczenstwo, jak i tych ludzi ktorzy to nagrali, ale z tego Co wiem choc mieszkam w niemczech. W polsce niema nakazu, ze nie wolno myc samachodu, radiowozow lub aut nalezace do gminy. Jesli policjanta wkur*** golebie lub ptasi kot na aucie, to dlaczego nie moze przemyc auta? Wkoncu jest to jego miejsce pracy, jak i wizytowka miasta lub gminy

  16
  54
 30. „Przepisy nie zabraniają mycia pojazdu, lecz mówią o ograniczeniach w przemieszczaniu się” to ciekawe bo dostali mandat tylko dwaj kierowcy co myli samochód a ci co stali w kolejce nie. A podobno mandat za mycie nie był.

  28
  7
 31. Jak to dzis się odwróciła?
  Przecież w sobotę koło 15 policjant w służbowym stroju myl prywatny samochod na myjni w dywitach i jakos mandatu nie dostał….

  18
  6
 32. „Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw”

  22
  3
 33. Czyli jak cały czas chodzę do pracy to się kur… Przemieszczam to niech se ile firmy pozamykaja a nie ludzi straszą,ze się przemieszczają i ch… Do roboty nie idę bo się kurwa przemieszczam. Banda debili i policja kur też się Przemieszc niech ich jebia mandatami a Sory jak jest ich dwuch to jest policjant i pies czyli spacer.

  11
  7
 34. Co za pieprzenie, „bezpodstawne przemieszczanie się” Podstawą w takim wypadku jest nawet chęć doprowadzenia swojego pojazdu do czystości. Policja w Polsce zaczęła łamać prawo, interpretując je a nie egzekwując

  18
  6
 35. Jakie kurwa przemieszczanie ?!!! Ludzie to mają pustkę w głowie że przyjmują mandaty !!! Spec ustawa jest nie ważną nie ma mocy prawnej o czym mówi konstytucja . Minister zdrowia nie ma prawa wprowadzić spec ustawy. Od tego jest rada ministrów. Nie przyjmując mandatu macie sprawę wygrana w sądzie. A ograniczenia mogą być jeśli państwo wprowadzi stan wyjątkowy o czym mówi konstytucja !!! A jak macie ochotę to płaćcie.

  43
  8
 36. …przepisy nie zabraniają mycia pojazdu, lecz mówią o ograniczeniach w przemieszczaniu się…. Tłumaczenie dziecka w przedszkolu byłoby bardziej logiczne. Przepisy nie zabraniają uczestnictwa w nabożeństwach kościelnych, ale babcie jakoś do kościółka dochodzą. Dostały mandat za przemieszczanie się? 🙂

  15
  3
 37. Odpowiedź Komendanta to kpina. Mycie w służbie dozwolona podczas wyjazdu po chleb też jestem w drodze to i auto mogę umyć nie wyjeżdżam specjalnie do myjni tylko po drodze do miejsca zamieszkania jadąc koło myjni wstępuję a to już nie jest zabronione😡

  23
  3
 38. Mam samochod osobowy w firmie, leasing i będę go mył , żeby utrzymac go w należytej sprawmości ,do uzytkowania w firmie , to zapłacę , czy nie..?

  7
  2
 39. ..w ocenie policjantów….
  Policjant nie jest od oceniania. Policjant powinoen wiedzieć…
  Od kiedy oni to tacy myśliciele są…?
  Konkretny przepis złamany… konkretna kara , a nie ocena policjanta i próba oceny…

  23
  5

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Warte uwagi

Zamieszkaj w Olsztynie

Wszystkich ludzi łączy pragnienie, żeby dobrze im się żyło w miejscu zamieszkania. Stolica województwa warmińsko-mazurskiego znakomicie odpowiada takim wymaganiom. Naukowcy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wraz...

Innowacyjna automatyczna kurtyna dezynfekująca stanęła w Szpitalu Wojewódzki w Olsztynie

Pochodząca z Olsztyna spółka JCP Medica, jako pierwsza w Polsce, opracowała innowacyjny i skuteczny sposób dezynfekcji ludzi – automatyczną kurtynę dezynfekującą. Produkt można zastosować...

Trwają dostawy środków ochrony dla szpitali i przedszkoli

Z magazynów Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego rozwożone są środki ochrony osobistej, które trafiają do szpitali, zespołów ratownictwa medycznego i przedszkoli. W zasobach, które najpierw dotarły w...

Konkurs