fbpx
-0 C
Olsztyn
Friday, 9 December, 2022
reklama

Wymiana opon zimowych na letnie dozwolona? Ministerstwo Zdrowia wydało decyzję

WiadomościWymiana opon zimowych na letnie dozwolona? Ministerstwo Zdrowia wydało decyzję

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Ministerstwo Zdrowia uznaje, że wymiana opon zimowych na letnie, jako czynność jest niezbędną dla zaspokajania codziennych potrzeb – poinformował Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR.

Mandat za wymianę opon zimowych? 

Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego (PZPO), Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego i Związek Dealerów Samochodów zaapelowali do rządu o niekaranie kierowców za zmianę opon.

“Na skutek tej interwencji Ministerstwo Zdrowia wydało zgodę na wymianę opon zimowych na letnie przez osoby, które używają samochodów do dojazdów do pracy i zaspokajania bieżących, codziennych potrzeb” – podał SAMAR na swojej stronie internetowej.

SAMAR przypomniał, że PZPO przygotował wytyczne dla serwisów oponiarskich, jak postępować, by zachować bezpieczeństwo w trakcie epidemii.

Mandat za myjnię, czy za przemieszczanie się?

W Olsztynie w sobotę policja wraz z żandarmerią wojskową zaskoczyła mieszkańców miasta, którzy przyjechali na myjnię przy ul. Obiegowej umyć samochody. W momencie, gdy mundurowi zjawili się na myjni, trzech mężczyzn już z niej korzystało. Na swoją kolej czekało kilku innych kierowców. Gdy funkcjonariusze przystąpili do kontroli, kilku mieszkańców zaczęło się z nimi kłócić. Funkcjonariusze powołali się na art. 54 Kodeksu Wykroczeń, według którego “kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany”.

Naukowiec UWM zbadał czy jelenie uczestniczą w rozprzestrzenianiu wirusa SARS-CoV-2

– Ukarane zostały trzy osoby: 68-latek i dwóch 42- latków – powiedział Interii sierż. Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Nie pomogły tłumaczenia, że myjnia jest bezdotykowa.

Nasz artykuł zbulwersował internatów w całej Polsce. O myjni w Olsztynie rozpisywały się portale oraz relacjonowały telewizje: Mandat za mycie auta. Żandarmeria zatrzymała kierowców. Myjnia w Olsztynie była bezdotykowa

Sytuacja się odwróciła i w internecie pojawił się filmik z Pisza na którym widać jak umundurowany policjant myje radiowóz na myjni bezdotykowej. W momencie gdy publikujemy ten artykuł filmik w ciągu 3 godzin miał już 180 tys. wyświetleń.

Sprawa zbulwersowała wiele osób, ale czy słusznie? Poprosiliśmy o komentarz Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie. – Czynność mycia pojazdu służbowego przez policjanta wykonywana była w godzinach pracy, w celu utrzymania pojazdu wykorzystywanego w służbie w należytym stanie. Pamiętajmy, że przepisy nie zabraniają mycia pojazdu, lecz mówią o ograniczeniach w przemieszczaniu się. Dopuszczone przepisami są 4 wyjątki od tego ograniczenia – w tym w ramach wykonywania czynności zawodowych lub zadań służbowych. – poinformował asp. Rafał Jackowski.

Naukowiec UWM zbadał czy jelenie uczestniczą w rozprzestrzenianiu wirusa SARS-CoV-2

Należy pamiętać, zatem, że kierowcy nie dostali mandatu za mycie auta, lecz za bezpodstawne przemieszczanie się.

Więcej:

Policjant myje radiowóz na myjni, a kierowcy dostali za to mandat? Internauta nagrał filmik

Wymiana opon zimowych na letnie dozwolona? Ministerstwo Zdrowia wydało decyzję

reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze