10 C
Olsztyn
sobota, 13 kwietnia, 2024
reklama

Czy olsztyńskie spółdzielnie mieszkaniowe walczą z koronawirusem?

OlsztynCzy olsztyńskie spółdzielnie mieszkaniowe walczą z koronawirusem?

Dokładnie czyszczenie i dezynfekcja klatek, to plan olsztyńskich spółdzielni na walkę z koronawirusem.

reklama

Marek Garbowski, Prezes Zarządu OTBS, o przeciwdziałaniach na koronawirusa:

“Polecono firmie świadczącej usługi sprzątania w zasobach OTBS dokładne wymycie klatek schodowych w szczególności klamek, domofonów, włączników świateł, uchwytów oraz systematyczną dezynfekcję tych elementów 2 razy w tygodniu. Dezynfekcja klatek we wspólnotach mieszkaniowych odbywa się na zlecenie Zarządu Wspólnoty”

reklama

Mowa o Spółdzielniach Mieszkaniowych “DOM”, “Jaroty” i “Pojezierze”. To tam, dwa razy w tygodniu, odbywa się dezynfekcja z zastosowaniem specjalistycznych środków.

Zbigniew Karpowicz, dyrektor Zakładu Lokali i Budynków Komunalnych, swoich działaniach:

“Wystąpiłem do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Olsztynie z prośbą o przekazanie wykazu budynków, w których mieszkańcy są objęci kwarantanną domową oraz o podanie zasad, na jakich powinny odbywać się zabiegi dezynfekcji. Ponadto wystąpiłem do firmy sprzątającej odpowiedzialnej za utrzymanie właściwego stanu sanitarno-porządkowego w budynkach administrowanych przez tutejszy Zakład w sprawie systematycznego (zgodnego z harmonogramami) przecierania środkami dezynfekującymi poręczy, balustrad, klamek i drzwi w obsługiwanych budynkach”

reklama

“Windy, ich panele sterownicze, przyciski domofonów, pochwyty drzwi wejściowych do budynków oraz poręcze schodowe są codziennie dezynfekowane specjalnym środkiem odkażającym. Również posadzki klatek schodowych są myte z dodatkiem środka odkażającego” – dodaje Wiesława Tańska z SM “Pojezierze”.

Jak widać zadbano o spółdzielców powyższych rejonów, co z resztą Olsztyna?

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
gość
29 marca 2020 22:49

Super inicjatywa

jarocianin
29 marca 2020 07:35

A dlaczego w artykule nie napisano ile mieszkańcy będą musieli za to zapłacić? Czy te usługi zostaną pokryte np. z funduszu remontowego?

Polecane
Ogłoszenia