fbpx
8 C
Olsztyn
niedziela, 16 maja, 2021
reklama

Czy olsztyńskie spółdzielnie mieszkaniowe walczą z koronawirusem?

reklama

Dokładnie czyszczenie i dezynfekcja klatek, to plan olsztyńskich spółdzielni na walkę z koronawirusem.

Marek Garbowski, Prezes Zarządu OTBS, o przeciwdziałaniach na koronawirusa:

„Polecono firmie świadczącej usługi sprzątania w zasobach OTBS dokładne wymycie klatek schodowych w szczególności klamek, domofonów, włączników świateł, uchwytów oraz systematyczną dezynfekcję tych elementów 2 razy w tygodniu. Dezynfekcja klatek we wspólnotach mieszkaniowych odbywa się na zlecenie Zarządu Wspólnoty”

reklama

Mowa o Spółdzielniach Mieszkaniowych „DOM”, „Jaroty” i „Pojezierze”. To tam, dwa razy w tygodniu, odbywa się dezynfekcja z zastosowaniem specjalistycznych środków.

Zbigniew Karpowicz, dyrektor Zakładu Lokali i Budynków Komunalnych, swoich działaniach:

„Wystąpiłem do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Olsztynie z prośbą o przekazanie wykazu budynków, w których mieszkańcy są objęci kwarantanną domową oraz o podanie zasad, na jakich powinny odbywać się zabiegi dezynfekcji. Ponadto wystąpiłem do firmy sprzątającej odpowiedzialnej za utrzymanie właściwego stanu sanitarno-porządkowego w budynkach administrowanych przez tutejszy Zakład w sprawie systematycznego (zgodnego z harmonogramami) przecierania środkami dezynfekującymi poręczy, balustrad, klamek i drzwi w obsługiwanych budynkach”

„Windy, ich panele sterownicze, przyciski domofonów, pochwyty drzwi wejściowych do budynków oraz poręcze schodowe są codziennie dezynfekowane specjalnym środkiem odkażającym. Również posadzki klatek schodowych są myte z dodatkiem środka odkażającego” – dodaje Wiesława Tańska z SM „Pojezierze”.

Jak widać zadbano o spółdzielców powyższych rejonów, co z resztą Olsztyna?

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
gość

Super inicjatywa

jarocianin

A dlaczego w artykule nie napisano ile mieszkańcy będą musieli za to zapłacić? Czy te usługi zostaną pokryte np. z funduszu remontowego?