fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 10 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Czy olsztyńskie spółdzielnie mieszkaniowe walczą z koronawirusem?

Dokładnie czyszczenie i dezynfekcja klatek, to plan olsztyńskich spółdzielni na walkę z koronawirusem.

Marek Garbowski, Prezes Zarządu OTBS, o przeciwdziałaniach na koronawirusa:

„Polecono firmie świadczącej usługi sprzątania w zasobach OTBS dokładne wymycie klatek schodowych w szczególności klamek, domofonów, włączników świateł, uchwytów oraz systematyczną dezynfekcję tych elementów 2 razy w tygodniu. Dezynfekcja klatek we wspólnotach mieszkaniowych odbywa się na zlecenie Zarządu Wspólnoty”

Mowa o Spółdzielniach Mieszkaniowych „DOM”, „Jaroty” i „Pojezierze”. To tam, dwa razy w tygodniu, odbywa się dezynfekcja z zastosowaniem specjalistycznych środków.

Zbigniew Karpowicz, dyrektor Zakładu Lokali i Budynków Komunalnych, swoich działaniach:

„Wystąpiłem do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Olsztynie z prośbą o przekazanie wykazu budynków, w których mieszkańcy są objęci kwarantanną domową oraz o podanie zasad, na jakich powinny odbywać się zabiegi dezynfekcji. Ponadto wystąpiłem do firmy sprzątającej odpowiedzialnej za utrzymanie właściwego stanu sanitarno-porządkowego w budynkach administrowanych przez tutejszy Zakład w sprawie systematycznego (zgodnego z harmonogramami) przecierania środkami dezynfekującymi poręczy, balustrad, klamek i drzwi w obsługiwanych budynkach”

„Windy, ich panele sterownicze, przyciski domofonów, pochwyty drzwi wejściowych do budynków oraz poręcze schodowe są codziennie dezynfekowane specjalnym środkiem odkażającym. Również posadzki klatek schodowych są myte z dodatkiem środka odkażającego” – dodaje Wiesława Tańska z SM „Pojezierze”.

Jak widać zadbano o spółdzielców powyższych rejonów, co z resztą Olsztyna?

2 KOMENTARZE

  1. A dlaczego w artykule nie napisano ile mieszkańcy będą musieli za to zapłacić? Czy te usługi zostaną pokryte np. z funduszu remontowego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...