fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

18 C
Olsztyn
wtorek, 26 maja, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Czy olsztyńskie spółdzielnie mieszkaniowe walczą z koronawirusem?


Masz dla nas zdjęcie albo informację? Wyślij na [email protected] lub FB m.me/twojkurierolsztyn

Dokładnie czyszczenie i dezynfekcja klatek, to plan olsztyńskich spółdzielni na walkę z koronawirusem.

Marek Garbowski, Prezes Zarządu OTBS, o przeciwdziałaniach na koronawirusa:

„Polecono firmie świadczącej usługi sprzątania w zasobach OTBS dokładne wymycie klatek schodowych w szczególności klamek, domofonów, włączników świateł, uchwytów oraz systematyczną dezynfekcję tych elementów 2 razy w tygodniu. Dezynfekcja klatek we wspólnotach mieszkaniowych odbywa się na zlecenie Zarządu Wspólnoty”

Mowa o Spółdzielniach Mieszkaniowych „DOM”, „Jaroty” i „Pojezierze”. To tam, dwa razy w tygodniu, odbywa się dezynfekcja z zastosowaniem specjalistycznych środków.

Zbigniew Karpowicz, dyrektor Zakładu Lokali i Budynków Komunalnych, swoich działaniach:

„Wystąpiłem do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Olsztynie z prośbą o przekazanie wykazu budynków, w których mieszkańcy są objęci kwarantanną domową oraz o podanie zasad, na jakich powinny odbywać się zabiegi dezynfekcji. Ponadto wystąpiłem do firmy sprzątającej odpowiedzialnej za utrzymanie właściwego stanu sanitarno-porządkowego w budynkach administrowanych przez tutejszy Zakład w sprawie systematycznego (zgodnego z harmonogramami) przecierania środkami dezynfekującymi poręczy, balustrad, klamek i drzwi w obsługiwanych budynkach”

„Windy, ich panele sterownicze, przyciski domofonów, pochwyty drzwi wejściowych do budynków oraz poręcze schodowe są codziennie dezynfekowane specjalnym środkiem odkażającym. Również posadzki klatek schodowych są myte z dodatkiem środka odkażającego” – dodaje Wiesława Tańska z SM „Pojezierze”.

Jak widać zadbano o spółdzielców powyższych rejonów, co z resztą Olsztyna?

2 KOMENTARZE

  1. A dlaczego w artykule nie napisano ile mieszkańcy będą musieli za to zapłacić? Czy te usługi zostaną pokryte np. z funduszu remontowego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Warte uwagi

Zamieszkaj w Olsztynie

Wszystkich ludzi łączy pragnienie, żeby dobrze im się żyło w miejscu zamieszkania. Stolica województwa warmińsko-mazurskiego znakomicie odpowiada takim wymaganiom. Naukowcy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wraz...

Innowacyjna automatyczna kurtyna dezynfekująca stanęła w Szpitalu Wojewódzki w Olsztynie

Pochodząca z Olsztyna spółka JCP Medica, jako pierwsza w Polsce, opracowała innowacyjny i skuteczny sposób dezynfekcji ludzi – automatyczną kurtynę dezynfekującą. Produkt można zastosować...

Trwają dostawy środków ochrony dla szpitali i przedszkoli

Z magazynów Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego rozwożone są środki ochrony osobistej, które trafiają do szpitali, zespołów ratownictwa medycznego i przedszkoli. W zasobach, które najpierw dotarły w...

Konkurs