9 C
Olsztyn
poniedziałek, 20 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Jak wybrać odtłuszczacz?

Materiał partneraJak wybrać odtłuszczacz?

Czyszczenie bardzo zabrudzonych miejsc w domu to często nie lada wyzwanie. Z jednej strony samo usunięcie zanieczyszczeń może być wymagające, a z drugiej musimy jeszcze pamiętać o tym, by nie porysować i nie podrapać blatów, kuchenki czy innych sprzętów w trakcie sprzątania. Jak skutecznie pozbywać się uporczywych plam i zabrudzeń w domu? Na co uważać przy wyborze chemii domowej? W jakiej sytuacji dobrze sprawdzi się odtłuszczacz i w jaki sposób poprawnie z niego skorzystać?

reklama

1. Czym jest odtłuszczacz

2. Odtłuszczacz uniwersalny do domu – jaki wybrać?

reklama

3. Jak korzystać z odtłuszczacza?

Czym jest odtłuszczacz

Plamy i zabrudzenia to częsta przypadłość w każdym domu, szczególnie w kuchni, gdzie dużo pracujemy z olejami i żywnością. Przypalone jedzenie na kuchence czy też kropki z olejów na okapie to rzecz, z którą każdy czasem musi się zmierzyć. Aby ułatwić sobie utrzymanie czystości i zminimalizować ilość czasu, jaką zabiera nam sprzątanie, warto zaopatrzyć się w dobrej jakości środek czyszczący. Odtłuszczacze to kategoria produktów, które posiadają w swoim składzie substancje dobrze rozpuszczające silne zabrudzenia, szczególnie te utworzone właśnie z tłuszczów. Dzięki ich zastosowaniu nie musimy szorować brudnej powierzchni, co także zapobiega jej uszkodzeniu, jak na przykład rysy czy zadrapania.

Odtłuszczacz uniwersalny do domu – jaki wybrać?

reklama

Szukając środka do domu powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, aby nadawał się on do wykorzystania na takich powierzchniach, jak meble kuchenne, kuchenka, glazura i tak dalej. Produkt musi nie tylko usuwać tłuste osady, ale nie może też niszczyć struktury naszych mebli czy też sprzętów. Ponieważ pracujemy z nim w zakresie domowym, odtłuszczacz nie powinien również zawierać substancji potencjalnie szkodliwych, szczególnie gdyby te mogły dostać się do płuc podczas jego używania.

Jak korzystać z odtłuszczacza?

Samo wykorzystanie środka do usuwania tłuszczu to nie wszystko – musimy go jeszcze poprawnie zastosować. Pierwszą rzeczą, jaką musimy zrobić, jest nałożenie odtłuszczacza na zabrudzoną powierzchnię. Dla osiągnięcia najlepszego efektu powinniśmy pozostawić produkt na chwilę, aby mógł on wniknąć wgłąb zanieczyszczenia. Kolejnym krokiem jest wytarcie powierzchni do sucha. W przypadku, gdy ma ona styczność z żywnością – jak na przykład blat kuchenny – po wytarciu środka powinniśmy jeszcze dodatkowo umyć ją przy pomocy czystej wody. Dzięki temu nie będziemy ryzykować, że pozostałości odtłuszczacza dostaną się do produktów spożywczych.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia