fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 6 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Atak przyprawą, straszenie młotkiem – andrzejkowe interwencje policji

Oprócz nietypowych zgłoszeń w miniony weekend były również niestety i te, z którymi mundurowi spotykają się niemal na co dzień – część kierowców zdecydowała się bowiem na jazdę pod wpływem alkoholu.  

Główną przyczyną interwencji policyjnych w miejscu zamieszkania zgłaszających jest zazwyczaj nadużywanie alkoholu, pod działaniem którego dochodzi do kłótni i rodzinnych sprzeczek. Andrzejkowy weekend nie był pod tym względem wyjątkowy – komentują funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. – I tym razem nadmiar „procentów” przyczynił się do niesnasek, zakończonych w niektórych przypadkach pobytem w policyjnym areszcie.

Na przykład w Braniewie był przypadek 30-latka, który wszczął awanturę i, pokazując siostrze mięśnie, chciał udowodnić, jaki jest silny. Straszenie bliskich poskutkowało jednak pobytem w policyjnym areszcie. Z kolei 51-letnia mieszkanka Braniewa została zatrzymana do wytrzeźwienia po tym, jak w szale biegała po mieszkaniu z półmetrowym pamiątkowym młotkiem, którym wymachiwała przed domownikami.

Wśród pozostałych interwencji policjanci rozstrzygali również m.in. spór małżonków, gdzie żona została uderzona w głowę przyprawą – zielem angielskim, które mąż wyrzucił przez okno.

Nie zabrakło też interwencji skutkujących wszczęciem przez policjantów procedury Niebieskiej Karty. W jednym z przypadków sprawca sam zadzwonił do komendy z prośbą o pomoc, gdyż jest agresywny wobec swojego ojca.

W andrzejkowy weekend trafili się niestety również i ci, którzy wsiedli za kółko na tzw. podwójnym gazie. Takich nieodpowiedzialnych kierowców mundurowi zatrzymywali w wielu miejscach naszego regionu – m.in. w powiecie elbląskim tylko w ciągu jednej doby było ich 6, w okolicach Ostródy 5 osób postanowiło wsiąść za kierownicę mimo wypitego wcześniej alkoholu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...