fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 2 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Atak przyprawą, straszenie młotkiem – andrzejkowe interwencje policji

Wiadomości Atak przyprawą, straszenie młotkiem - andrzejkowe interwencje policji

Oprócz nietypowych zgłoszeń w miniony weekend były również niestety i te, z którymi mundurowi spotykają się niemal na co dzień – część kierowców zdecydowała się bowiem na jazdę pod wpływem alkoholu.  

Główną przyczyną interwencji policyjnych w miejscu zamieszkania zgłaszających jest zazwyczaj nadużywanie alkoholu, pod działaniem którego dochodzi do kłótni i rodzinnych sprzeczek. Andrzejkowy weekend nie był pod tym względem wyjątkowy – komentują funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. – I tym razem nadmiar „procentów” przyczynił się do niesnasek, zakończonych w niektórych przypadkach pobytem w policyjnym areszcie.

Na przykład w Braniewie był przypadek 30-latka, który wszczął awanturę i, pokazując siostrze mięśnie, chciał udowodnić, jaki jest silny. Straszenie bliskich poskutkowało jednak pobytem w policyjnym areszcie. Z kolei 51-letnia mieszkanka Braniewa została zatrzymana do wytrzeźwienia po tym, jak w szale biegała po mieszkaniu z półmetrowym pamiątkowym młotkiem, którym wymachiwała przed domownikami.

Wśród pozostałych interwencji policjanci rozstrzygali również m.in. spór małżonków, gdzie żona została uderzona w głowę przyprawą – zielem angielskim, które mąż wyrzucił przez okno.

Nie zabrakło też interwencji skutkujących wszczęciem przez policjantów procedury Niebieskiej Karty. W jednym z przypadków sprawca sam zadzwonił do komendy z prośbą o pomoc, gdyż jest agresywny wobec swojego ojca.

W andrzejkowy weekend trafili się niestety również i ci, którzy wsiedli za kółko na tzw. podwójnym gazie. Takich nieodpowiedzialnych kierowców mundurowi zatrzymywali w wielu miejscach naszego regionu – m.in. w powiecie elbląskim tylko w ciągu jednej doby było ich 6, w okolicach Ostródy 5 osób postanowiło wsiąść za kierownicę mimo wypitego wcześniej alkoholu.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x