fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 15 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Koronawirus coraz bliżej Olsztyna. Pierwszy potwierdzony przypadek. Wojsko na lotniskach

Litewskie ministerstwo zdrowia potwierdziło w piątek pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem Covid-19. Zainfekowaną jest 39-letnia kobieta, która w poniedziałek wróciła z Werony na północy Włoch – poinformowały władze.

We Włoszech znajduje się największe w Europie ognisko zakażeń; z powodu choroby wywołanej nowym koronawirusem zmarło tam 17 osób, a 650 jest zakażonych.

Litewski rząd poinformował, że po powrocie do kraju zakażona koronawirusem 39-latka została odizolowana w szpitalu w mieście Szawle na północy Litwy. Od tamtej pory przebywa na obserwacji i ma nieznaczne objawy, w tej chwili bez podwyższonej temperatury.

Kobieta wraz z innymi osobami uczestniczyła we Włoszech w konferencji, następnie przyleciała do Kowna na południu Litwy – sprecyzował na konferencji prasowej minister zdrowia tego kraju Aurelijus Veryga. Jak dodał, pasażerowie siedzący obok niej w sąsiednich rzędach zostaną przebadani na obecność koronawirusa.

Po stwierdzeniu na Litwie pierwszego przypadku koronawirusa do pełnienia dyżurów na krajowych lotniskach i na granicy zostanie skierowane wojsko – postanowiono w piątek podczas posiedzenia rządowej komisji ds. nadzwyczajnych.

Żołnierze będą zbierali dane kontaktowe od osób, które przyjadą z regionów dotkniętych epidemią Covid-19.

„Będziemy pozyskiwali kontakty dotyczące każdej osoby przybywającej z obszarów dotkniętych wirusem. Wesprą nas w tym żołnierze” – powiedział po posiedzeniu komisji minister zdrowia Litwy Aurelijus Veryga.

Rządowa komisja ds. nadzwyczajnych zaleciła też odwołanie wszystkich masowych imprez w Szawlach, na północy kraju, skąd pochodzi i gdzie obecnie przebywa kobieta zakażona wirusem.

Dyrektor szawelskiego szpitala Remigijus Mażeika zaznaczył w piątek, że zainfekowana zachowała się bardzo odpowiedzialnie, gdyż po pierwszych objawach choroby nie poszła do pracy. Lekarze informują, że kobieta czuje się dobrze. Obecnie badani są domownicy chorej oraz osoby, które w samolocie siedziały w pobliżu tej kobiety.

Więcej:

2 KOMENTARZE

  1. A tymczasem w Polsce
    Nie ma masek, nie ma rękawiczek, nie ma środków dezynfekujących. Maseczki na alegro 400-700 zł
    to powinno być za darmo i to wszędzie . Profilaktyka. Leczenie jest droższe.

    • Tak, szczególnie że te maseczki nic nie pomagają a 90 procent pochodziło z importu i zostały wykupione w ataku paniki. Fachowcy przy lakierach, szlifowaniu pracują bez maseczek bo wykupili je ludzie w panice. Zalecam troszkę poczytać racjonalnych zródeł o tym jak można się zarazić. Maseczki nie zasłaniają oczu więc ich skuteczność jest podobna z prezerwatywa założona na mosznę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...