fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 27 lutego, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Kierowca tira przywiózł z Włoch wirusa. Dyrektor olsztyńskiego sanepidu: „jest hospitalizowany”

Wiadomości Kierowca tira przywiózł z Włoch wirusa. Dyrektor olsztyńskiego sanepidu: "jest hospitalizowany"

W poniedziałek (24.02) na oddział zakaźny trafił mężczyzna który miał  objawy przypominające zakażenie koronawirusem. Aktualnie przeprowadzane są testy.

Chodzi o kierowcę tira, który wrócił z Włoch i zdiagnozowano u niego wirusa grypy:

„Jest jedna osoba, która jest hospitalizowana na oddziale zakaźnym w Ostródzie. Jest to mężczyzna, który wrócił z Włoch. Zamanifestował objawy, w związku z tym lekarz, który był w oddziale zakaźnym, zadecydował o hospitalizacji. Testy są w trakcie realizacji. Stan pacjenta jest stabilny” – skomentował dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie, Janusz Dzisko.

Próbki wysłano do laboratorium w Puławach. Nie ma jeszcze wyników.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie oświadczyła, że badania diagnostyczne na obecność koronawirusa są przeprowadzane tylko i wyłącznie na zlecenie szpitalnych oddziałów zakaźnych i inspektorów sanitarnych.

Mówi się też o kolejnym przypadku podejrzenia zarażenia, który hospitalizowany jest na terenie szpitala w Ostródzie. Chodzi o pracownika szpitala, który wrócił z wakacji w Tajlandii.

Na terenie całego kraju, służby sanitarne monitorują osoby wracające z Włoch czy innych krajów, w których występuje wysoka ilość zarażeń koronawirusem. Na ten moment nie odnotowano pierwszego oficjalnego przypadku w Polsce.

Laboratorium w Olsztynie jest gotowe do przeprowadzania badań i testów.

Więcej:

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

2
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x