fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 10 grudnia, 2022
reklama

Ochroniarz postrzelił swojego kolegę. Na skutek obrażeń klatki piersiowej zmarł

WiadomościOchroniarz postrzelił swojego kolegę. Na skutek obrażeń klatki piersiowej zmarł

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Prawomocna jest kara jednego roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na dwa lata dla ochroniarza z jednostki wojskowej w Orzyszu, który nieumyślne postrzelił swego kolegę. Wyrok Sądu Rejonowego w Piszu utrzymał w poniedziałek sąd drugiej instancji.

reklama

Do śmiertelnego postrzelenia cywilnego pracownika ochrony przez kolegę z tej samej firmy ochroniarskiej doszło w grudniu 2017 r. na wartowni jednostki wojskowej w Orzyszu (woj. warmińsko-mazurskie). Tragedia wydarzyła się w trakcie zmiany warty, gdy w jednym pomieszczeniu część ochroniarzy zdawała broń, a inni – przed rozejściem się na posterunki – ją pobierali. W czasie tej czynności ładowano amunicję do magazynków, którymi uzbrajano broń.

Jak wynika z ustaleń śledczych, Krzysztof W. załadował magazynek do pistoletu i podczas umieszczania broni w kaburze – przez nieostrożność – spowodował wprowadzenie naboju do komory nabojowej, a następnie doprowadził do niekontrolowanego wystrzału. Pocisk trafił siedzącego przy stole innego pracownika ochrony, który – na skutek obrażeń klatki piersiowej – zmarł.

reklama

Wyrok przed sądem I instancji zapadł w tej sprawie 30 października 2019 r. Sąd Rejonowy w Piszu uznał Krzysztofa W. za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu i skazał go za to na karę 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 2 lat tytułem próby.

Od wyroku Sądu Rejonowego w Piszu odwołał się obrońca oskarżonego. Sąd Okręgowy w Olsztynie podtrzymał w poniedziałek wyrok skazujący mężczyznę na karę więzienia w zawieszeniu. Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami na wniosek obu stron.

reklama

Według prokuratury, do śmiertelnego postrzelenia doszło w pierwszym dniu, w którym firma ochroniarska zatrudniająca obu mężczyzn zaczęła pełnić warty w jednostce wojskowej w Orzyszu.

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama