fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 11 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Inicjatorzy referendum w Olsztynie do 9 marca muszą zebrać podpisy

Inicjatorzy przeprowadzenia referendum ws. odwołania prezydenta Olsztyna otrzymali od komisarza wyborczego potwierdzenie prawidłowości złożenia dokumentów – poinformował nas pełnomocnik komitetu referendalnego Piotr Jastrzebski. Do 9 marca grupa będzie zbierała podpisy pod wnioskiem o referendum.

„Komisarz Wyborczy w Olsztynie potwierdził prawidłowość złożenia zawiadomienia o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum gminnego w sprawie odwołania Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza przed upływem kadencji” – poinformował we wtorek pełnomocnik komitetu referendalnego Piotr Jastrzębski.

Jastrzębski dodał, że zgodnie z procedurą określoną w ustawie o referendum lokalnym, inicjatorzy referendum mają czas do 9 marca, by przedłożyć komisarzowi wyborczemu wniosek o przeprowadzenie referendum wraz z wymaganą liczbą podpisów. Liczba ta to minimalnie 12 tys. 913 podpisów, co stanowi 10 proc. liczby wyborców w Olsztynie wg stanu na dzień 31 grudnia 2019 r.

Inicjatorzy referendum w Olsztynie zarzucają Grzymowiczowi brak zainteresowania potrzebami mieszkańców, m.in. zabranie dopłat do niepublicznych żłobków, zmniejszenie kwot na bieżące funkcjonowanie szkół, czy brak wystarczającej liczby imprez kulturalnych. Podnoszą też, że prezydent Olsztyna ma zarzuty niegospodarności w związku ze sprawą „Helpera”.

Grzymowicz w wydanym w weekend oświadczeniu nazwał próbę przeprowadzenia referendum zemstą jego przeciwników.

Mimo iż przed złożeniem wniosku o referendum inicjatywie tej patronował były prezydent Czesław Małkowski, z chwilą złożenia wniosku do komisarza wyborczego inicjatorzy referendum podają, że to ich suwerenna decyzja.

Więcej:

 

ŹródłoPAP

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...