Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
3 C
Olsztyn
czwartek, 23 stycznia, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Inicjatorzy referendum w Olsztynie do 9 marca muszą zebrać podpisy

reklama

Inicjatorzy przeprowadzenia referendum ws. odwołania prezydenta Olsztyna otrzymali od komisarza wyborczego potwierdzenie prawidłowości złożenia dokumentów – poinformował nas pełnomocnik komitetu referendalnego Piotr Jastrzebski. Do 9 marca grupa będzie zbierała podpisy pod wnioskiem o referendum.

„Komisarz Wyborczy w Olsztynie potwierdził prawidłowość złożenia zawiadomienia o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum gminnego w sprawie odwołania Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza przed upływem kadencji” – poinformował we wtorek pełnomocnik komitetu referendalnego Piotr Jastrzębski.

Jastrzębski dodał, że zgodnie z procedurą określoną w ustawie o referendum lokalnym, inicjatorzy referendum mają czas do 9 marca, by przedłożyć komisarzowi wyborczemu wniosek o przeprowadzenie referendum wraz z wymaganą liczbą podpisów. Liczba ta to minimalnie 12 tys. 913 podpisów, co stanowi 10 proc. liczby wyborców w Olsztynie wg stanu na dzień 31 grudnia 2019 r.

reklama

Inicjatorzy referendum w Olsztynie zarzucają Grzymowiczowi brak zainteresowania potrzebami mieszkańców, m.in. zabranie dopłat do niepublicznych żłobków, zmniejszenie kwot na bieżące funkcjonowanie szkół, czy brak wystarczającej liczby imprez kulturalnych. Podnoszą też, że prezydent Olsztyna ma zarzuty niegospodarności w związku ze sprawą „Helpera”.

Grzymowicz w wydanym w weekend oświadczeniu nazwał próbę przeprowadzenia referendum zemstą jego przeciwników.

Mimo iż przed złożeniem wniosku o referendum inicjatywie tej patronował były prezydent Czesław Małkowski, z chwilą złożenia wniosku do komisarza wyborczego inicjatorzy referendum podają, że to ich suwerenna decyzja.

Więcej:

 

reklama

styczeń, 2020

30STY17:00Wilczy Szaniec - spotkanie autorskie z Tomaszem SowińskimKsiążnica Polska, Pl. Jana Pawła II 2/3

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
ŹródłoPAP
reklama

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

To jedyny bar w Olsztynie z takim klimatem. Dlaczego ten lokal tak bardzo się wyróżnia?

To na pewno miejsce wyjątkowe ze względu na klimat, który tam panuje. A ten tworzą przede wszystkim ludzie. Klienci Masonerii nie mają złudzeń i na...

RABATOL.PL

X