Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
0 C
Olsztyn
czwartek, 23 stycznia, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Małkowski oficjalnie: „Organizujemy referendum”. Jeden z powodów: „Olsztyn stał się wiochą”

reklama

To już pewne. W Olsztynie może odbyć się kolejne referendum. Środowisko ludzi związanych z Czesławem Małkowskim zorganizowało dziś spotkanie na którym została ogłoszona oficjalna decyzja. 

Pytanie do was zasadnicze: robimy referendum? Kto jest za? – zapytał pełną ludzi salę. Jednym chórem wszyscy krzyknęli „tak”. Potem były prezydent tłumaczył zebranym dlaczego zaczynają zbierać wymagane podpisy. Jego współpracownicy objaśnili zainteresowanym techniczne i prawne aspekty zorganizowania referendum. Całość spotkania można zobaczyć w naszej relacji poniżej.

reklama

Radna Monika Rogińska przeczytała też oficjalne uzasadnienie zbierania podpisów pod referendum:

Zarządzanie Olsztynem i reprezentowanie interesów olsztynian jako wspólnoty samorządowej wymaga zaufania Mieszkańców Miasta. Prezydent Piotr Grzymowicz otrzymał zarzut niedopełnienia obowiązków i działania na szkodę interesu publicznego, tj. o czyn z art. 231 kk. Tym samym Prezydent Grzymowicz został zobowiązany do wpłacenia 60 tysięcy złotych tytułem poręczenia majątkowego. Uważamy, że osoba pełniącą najważniejsze stanowisko w Mieście powinna być poza podejrzeniami o konflikt z prawem.

Jesteśmy również zaniepokojeni stanem finansów Miasta Olsztyna. Przedstawiony przez Prezydenta Grzymowicza budżet na 2020 rok jest w najkrótszych słowach ZŁY. Zaplanowane cięcia, ograniczenia i podwyżki uderzają we wszystkich zwykłych olsztynian. To efekt 11 lat prezydentury, nietrafionych inwestycji i decyzji, powodujących narastające zadłużenie Olsztyna. 

Istotą zarządzania miastem jest dialog z mieszkańcami. Prezydent Grzymowicz pomija i ignoruje głos olsztynian przy podejmowaniu ważnych rozstrzygnięć dla społeczności lokalnej, choć w kampanii wyborczej obiecywał, że położy nacisk na ludzi, kulturę, edukację, gospodarkę komunalną, a także na sport oraz pomoc społeczną i opiekę senioralną. Jako olsztynianie nie godzimy się na to, by Prezydent naszego miasta odgradzał swój gabinet przed nami murem strażników miejskich.

reklama

styczeń, 2020

24STY19:00Krzysztof Lenczowski TrioGaleria Usługa Jazz Bar, ul. Stare Miasto 2

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

10 KOMENTARZE

  1. Ledwo wyszedł z sądu i znowu pcha się do koryta… nie ma wstydu.
    Olsztyn potrzebuje zmiany, obecny i były prezydent mieli już swoje pięć minut i Olsztyn jak był, tak jest wiochą.
    Mam nadzieję, że na referendum, jak na całą resztę, nie będzie pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

To jedyny bar w Olsztynie z takim klimatem. Dlaczego ten lokal tak bardzo się wyróżnia?

To na pewno miejsce wyjątkowe ze względu na klimat, który tam panuje. A ten tworzą przede wszystkim ludzie. Klienci Masonerii nie mają złudzeń i na...

RABATOL.PL

X