fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 7 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Nieszczęśliwy finał wypoczynku nad wodą

Z jednego z jezior na terenie gminy Jedwabno służby wyłowiły ciało 23-latka z Mazowsza, który przyjechał tam z grupą znajomych. Natomiast wciąż poszukiwany jest także młody mężczyzna, który zdecydował się na kąpiel w jeziorze Przerośl. Od początku sezonu w wodach Warmii i Mazur utonęło już 30 osób.

W niedzielę (16.08) około godz. 3.30 nad ranem oficer dyżurny szczycieńskiej komendy policji otrzymał telefon od dyspozytora pogotowia ratunkowego, który poinformował, że w jeziorze Świętajno najprawdopodobniej utonął człowiek. Na miejscu policjanci zastali strażaków i załogę karetki pogotowia ratunkowego. Funkcjonariusze ustalili, że jeszcze przed ich przyjazdem strażacy wyciągnęli z wody 23-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego, którego pomimo reanimacji nie udało się uratować.

Jak się okazało, mężczyzna wraz z czwórką znajomych, wracając do domu, około godz. 1 zatrzymał się na jednym z pól namiotowych, położonych przy jeziorze Świętajno w jednej z miejscowości w gminie Jedwabno, aby chwilę odpocząć. W pewnym momencie 23-latek oddalił się od swojej grupy. Gdy nie reagował na nawoływania przyjaciół, ci zaniepokojeni o los kolegi powiadomili służby ratownicze – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie. Policjanci i prokurator wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Z kolei na jeziorze Przerośl w powiecie gołdapskim strażacy poszukują 20-letniego mężczyzny, który miał odpoczywać ze znajomymi nad wodą. W pewnym momencie zdecydował, że się wykąpie i wszedł do jeziora. Gdy nie wracał, koledzy powiadomili służby ratownicze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...

Już 50 000 Gości Restaurant Week! Festiwal potrwa do 5 lipca

Trwa największy w Polsce festiwal kulinarny Restaurant Week. Tak jak podczas ubiegłorocznej, rekordowej jesiennej edycji, także i teraz Goście nie zawiedli. Zainteresowanie wydarzeniem jest...

Miliardy na wsparcie przedsiębiorców i ochronę miejsc pracy

Już ok. 2,6 miliarda złotych trafiło do przedsiębiorców z województwa warmińsko-mazurskiego w ramach tarcz wspierających przedsiębiorców – antykryzysowej, finansowej i pomocowej. – Sama tarcza...