reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

DK 16 zablokowana. Łoś skoczył ze skarpy na samochód

PiszDK 16 zablokowana. Łoś skoczył ze skarpy na samochód

Doszło do poważnego zderzenia.

Groźne zdarzenie na drodze krajowej nr 16 w rejonie Tuchlina. Łoś, który nagle skoczył ze skarpy na jadący samochód, doprowadził do zderzenia dwóch pojazdów.

reklama

Łoś skoczył na auto na DK 16

Do wypadku doszło w poniedziałek 2 marca 2026 roku na trasie Orzysz – Mikołajki, na wysokości miejscowości Tuchlin. Jak poinformowała Ochotnicza Straż Pożarna w Orzyszu, dzikie zwierzę niespodziewanie znalazło się na jezdni.

Jeden z kierowców, próbując uniknąć zderzenia, gwałtownie skręcił. W wyniku manewru samochód zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do czołowego zderzenia z pojazdem dostawczym.

reklama

„Na jeden z jadących samochodów ze skarpy wskoczył łoś. Kierujący odbił kierownicą i zjechał na przeciwny pas ruchu, w wyniku czego doszło do zderzenia czołowego pojazdów” – poinformowała OSP Orzysz .

Trzy osoby poszkodowane. Droga zablokowana

W zdarzeniu ucierpiały trzy osoby. Na miejscu pracowały zespoły ratownictwa medycznego, które udzieliły pomocy poszkodowanym. Zwierzę nie przeżyło.

W działaniach brały udział zastępy OSP Orzysz, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Pisza oraz zespoły ZRM z Orzysza i Mikołajek. Służby zabezpieczały miejsce wypadku oraz usuwały rozbite pojazdy z jezdni.

„Trzy osoby poszkodowane w zdarzeniu są badane przez zespoły ratownictwa medycznego. Droga na tę chwilę jest zablokowana” – przekazali strażacy.

Na czas prowadzonych działań ruch na drodze krajowej nr 16 został całkowicie wstrzymany.

Apel do kierowców na mazurskich trasach

Mazurskie drogi, zwłaszcza te przebiegające przez tereny leśne, należą do szczególnie niebezpiecznych pod względem wtargnięć dzikich zwierząt. W okresie zimowym i wczesnowiosennym ryzyko takich zdarzeń wzrasta.

Służby apelują o ostrożność, zmniejszenie prędkości w oznakowanych miejscach oraz zachowanie czujności, szczególnie po zmroku.

źródło: OSP Orzysz

Jakie działania powinny być podjęte w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach?
Loading ... Loading ...

Tym żyje Olsztyn

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Vatanmed Przeszczep Włosów w Polsce: Historia Sukcesu od Turcji do Europy

Globalna marka przeszczepu włosów rozwija się w Polsce.

12 pytań do mechanika, które od razu odróżnią fachowca od „wymieniacza części”

Jakie pytania warto zadać przed zostawieniem auta u mechanika?

Magnes neodymowy — poradnik wyboru, zastosowań i bezpieczeństwa

Co to jest magnes neodymowy i dlaczego jest wyjątkowy?

Aktywny wypoczynek wakacyjny a rozwój dzieci i młodzieży

Dlaczego wakacje nie powinny oznaczać bezruchu?

Najlepsze samochody do taxi w Polsce

TOP 10 najlepszych samochodów do pracy w taxi w Polsce.

Nowe targi ogrodnicze już w maju. Rośliny, rękodzieło i lokalne produkty w jednym miejscu

Chcesz pokazać swoją ofertę? Wiosenne targi ogrodnicze szukają wystawców.

Gotowe dania, zupy i sałatki. Garmaż Intermarché Olsztyn ułatwia codzienność

Garmaż w Intermarché Olsztyn to szybki sposób na posiłek bez gotowania. Na miejscu także wędliny i kiełbasy z własnej produkcji oraz stacja paliw i myjnia – wszystko w jednym punkcie.

ARBET buduje nowe osiedle Kormoran. Tak może wyglądać komfort mieszkania w Olsztynie

Komfort, technologia i dobra lokalizacja. ARBET rusza z inwestycją na osiedlu Kormoran.

Czyszczenie magazynu przy likwidacji Salonu Elżbieta. Meble nawet do 60% taniej

Wyprzedaż likwidacyjna w salonie Elżbieta przy ul. Pstrowskiego 21 w Olsztynie.
reklama
reklama