11 C
Olsztyn
piątek, 1 marca, 2024
reklama

Młody kierowca dachował na drodze szutrowej. Prawo jazdy odebrał dwa tygodnie temu

WiadomościMłody kierowca dachował na drodze szutrowej. Prawo jazdy odebrał dwa tygodnie temu

W sobotę, 29 kwietnia 2023 roku, na drodze szutrowej pomiędzy miejscowościami Cisy i Sypitki w powiecie ełckim doszło do niebezpiecznego wypadku samochodowego. Droga szutrowa, na której miało miejsce zdarzenie, jest często używana przez mieszkańców okolicznych miejscowości. Wypadek wywołał ogromne poruszenie wśród społeczności lokalnej, ponieważ tego rodzaju sytuacje są rzadkością na tym odcinku.

reklama

Pędził po drodze szutrowej

Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia przeprowadzili śledztwo, aby ustalić przyczyny wypadku. Z ich ustaleń wynika, że kierowca Forda Mondeo nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, co doprowadziło do utraty kontroli nad pojazdem i dachowania. Samochód został całkowicie zniszczony, co świadczy o dużej sile uderzenia. Choć droga szutrowa nie jest zwykle zatłoczona, wypadki na niej mogą być szczególnie niebezpieczne ze względu na brak barierek ochronnych i mniejszą przyczepność niż na asfaltowych nawierzchniach.

Na szczęście bez obrażeń

Mimo ogromnych zniszczeń pojazdu, zarówno 20-letni kierowca, jak i jego dwaj pasażerowie wyszli z wypadku bez żadnych obrażeń. Mężczyźni samodzielnie opuścili zniszczony pojazd, co zdumiewa świadków zdarzenia, którzy spodziewali się poważniejszych konsekwencji zdrowotnych. Ta sytuacja przypomina o ogromnym znaczeniu stosowania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

reklama

Duży mandat dla młodego kierowcy

20-letni kierowca poniesie konsekwencje swego czynu. Policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 2 000 zł oraz przyznali 10 punktów karnych. Władze postanowiły również zatrzymać dowód rejestracyjny pojazdu. Ustalono, że młody mężczyzna posiada prawo jazdy zaledwie od dwóch tygodni, co sugeruje brak wystarczającego doświadczenia i umiejętności niezbędnych do bezpiecznej jazdy.

Ten wypadek przypomina o konieczności zachowania rozwagi i ostrożności na drodze, zwłaszcza w przypadku młodych kierowców, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę za kierownicą.

źródło: KPP Ełk

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia