12.5 C
Olsztyn
niedziela, 26 Maj, 2019
reklama

Prezydent Grzymowicz obawiał się o swoje życie

Strona główna Polecane artykuły Prezydent Grzymowicz obawiał się o swoje życie
reklama

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz oświadczył przed sądem, że obawiał się spełnienia gróźb kierowanych w styczniu pod jego adresem na portalu lokalnej gazety. „Zabito samorządowca, pod kierunkiem innych prezydentów miast kierowano groźby” – mówił Grzymowicz.

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz zeznawał we wtorek w sądzie jako pokrzywdzony w sprawie Sergiusza P., który w styczniu w internecie groził mu zabójstwem.

reklama

„To było dzień po zabiciu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Stała się rzecz straszna, która wstrząsnęła środowiskiem samorządowym i wieloma mieszkańcami naszego kraju. Po tym strasznym czynie wielu z nas dostawało groźby. Był to czas, że się realnie obawiałem” – powiedział Grzymowicz.

Prezydent Olsztyna przyznał, że o groźbach pod jego adresem poinformowała go policja. „Ja bez wahania natychmiast złożyłem wniosek o ściganie osoby, która napisała w internecie groźby wobec mnie” – dodał Grzymowicz.

Oskarżony Sergiusz P. wiele razy przepraszał w sądzie Grzymowicza. Mówił, że dokonał wpisu nierozważnie, że nie miał zamiaru skrzywdzić prezydenta miasta.

„Jestem w stanie przyjąć przeprosiny jak są szczere i jak mogą oskarżonemu pomóc wejść na właściwą drogę życia. Jako ojciec trójki dorosłych dzieci rozumiem sytuację, w której się znalazł. Mogę zrozumieć, że kiedy siedział przed komputerem i czytał hejt i nieprawdziwe informacje to wpisał, co wpisał” – powiedział Grzymowicz, który zgodził się na mediacje z oskarżonym.

Po złożeniu zeznań Grzymowicz wyszedł z sądu informując, że ma ważne spotkania służbowe. Na sali rozpraw w dalszej części procesu reprezentuje go adwokat.

Więcej:

Rozpoczął się proces o groźby pod adresem prezydenta Grzymowicza

reklama
ŹródłoPAP
reklama

2 KOMENTARZE

  1. Jakiś osiedlowy Sebix napisał bzdury w necie, a Grzymek myślał, że ktoś go zabijać już chce i z obstawą biegał…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma