15 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Samorząd woj. warmińsko-mazurskiego nadal bez skarbnika

WiadomościSamorząd woj. warmińsko-mazurskiego nadal bez skarbnika

Marszałek woj. warmińsko-mazurskiego Marek Brzezin przyznał, że osoba, którą chciał ustanowić skarbnikiem województwa zrezygnowała z ubiegania się o urząd. Region funkcjonuje bez skarbnika od końca stycznia, kiedy nagle zmarł poprzedni skarbnik Marek Bauman.

reklama

Na wtorkowej sesji sejmiku woj. warmińsko-mazurskiego radni mieli głosować nad kandydaturą nowego skarbnika województwa. Marszałek Marek Brzezin wielokrotnie deklarował, że w marcu powinna zostać powołana osoba, która będzie pełniła to stanowisko.

Niespodziewanie we wtorek Brzezin poprosił o zdjęcie głosowania ws. skarbnika z porządku obrad. “Powód jest prozaiczny, osoba, która miała być skarbnikiem wycofała się, powiedziała, że nie chce pełnić tego stanowiska” – powiedział na sesji Brzezin. Radni zgodzili się na zdjęcie tego punktu z obrad sesji.

reklama

Województwo warmińsko-mazurskie nie ma skarbnika od końca stycznia, kiedy nagle zmarł pełniący ten urząd od 2000 roku Marek Bauman.

W rozmowie z PAP Brzezin zapewnił, że brak skarbnika nie komplikuje w żaden sposób funkcjonowania urzędu. “Są udzielone szerokie pełnomocnictwa i urząd funkcjonuje. Skarbnik jest potrzebny do zaciągnięcia kredytu ale na razie nie planujemy wzięcia kredytu więc wszystko jest w porządku” – zapewnił Brzezin.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane