fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 12 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Czy koledzy szukali Radka? Kto zgubił portfel? Wyniki naszego śledztwa

Radosław Zalewski wraz z kolegami przyjechał do Olsztyna na imprezę Sylwestrową. W trakcie przyjęcia wyszedł w nieznanym kierunku i ślad po nim zaginął.

Radosław Zalewski przyjechał z Ostrowi Mazowieckiej samochodem ze swoim dobrym kolegą Konradem, który wynajmuje w Olsztynie stancję na ul. Stawigudzkiej. Tam też zaplanowana była domówka. Bawiło się na niej 14 osób.

Z niewiadomych przyczyn Radek wyszedł z mieszkania. Wiemy jedynie, że nastąpiło to po godzinie 21. Zarejestrowała go kamera monitoringu na ul. Złotej o godzinie 21:49: Ujawniamy! Tak wyglądał Radosław Zalewski kiedy zaginął [WIDEO].

O godzinie 22:08 dzwonił do kolegi Damiana, że się zgubił i widzi sklep Żabka oraz jakieś biuro rachunkowe.

O  22:10 kontaktował się telefonicznie z innym kolegą, Karolem. Była to luźna rozmowa na ogólne tematy. Niczym się nie wyróżniała. Wspominał, że się zgubił.

Zaginiony dzwonił też 17 razy do organizatora imprezy. Niestety Konrad nie miał przy sobie telefonu, a fakt tylu nieodebranych połączeń zobaczył dopiero później jak go włączył po ładowaniu. Ostatnie było wykonane 22:37.

Damian (współorganizator imprezy, w biało-niebieskiej kurtce) po godz. 22 rozmawiał z Radkiem o Żabce. Damian kazał Radkowi czekać pod nią, bo wyjdą po niego. On jednak upierał się, że sam trafi z powrotem na imprezę.

Trzech uczestników domówki – Konrad, Damian i Filip – wyszli z domu przy ul. Stawigudzkiej po Radka ok. godziny 22:08.

Udali się w kierunku Żabki na ul. Nefrytowej, która była czynna do 23 w Sylwestra. Jak nam zeznali nie wiedzieli, że na ul. Złotej jest Żabka.

Na udostępnionym przez Damiana filmiku (nie możemy go opublikować) widać, że koledzy są w szampańskich nastrojach i mają spore problemy z równowagą. Damian twierdzi, że prawie nie pił alkoholu.

Mniej więcej ok. godziny 23 przypadkowy przechodzień znalazł portfel miedzy ul. Szmaragdową a ul. Rubinową. Jest tam też sklep na ul. Nefrytowej. Dokumenty należały do organizatora imprezy Konrada. Przechodzień napisał do właściciela dokumentów na Facebooku o znalezisku, po czym udał się tramwajem do centrum miasta. Tam oddał policjantom wskazanym przez patrol. Konrad odebrał portfel z komendy na ul. Partyzantów następnego dnia.

Udało nam się dotrzeć do nagrań z monitoringu sklepowego. Widać na nim trzech kolegów, którzy weszli do spożywczego na ul. Nefrytowej o godzinie 22:51. Konrad wyciąga portfel z torby, potem trzymając go w reku opuszcza sklep. Nastolatkowie chcieli kupić piwo, ale prohibicja jest od godziny 22, więc im się nie udało. Wyszli o 22:53.

Przygotowaliśmy zdjęcia z monitoringu sklepowego.

1. Trzech kolegów wchodzi do sklepu

2. Na jednej z kamer dokładnie widać twarz Konrada

3. Widać, że są w trójkę

4. Konrad wyciąga portfel z torby

5. Stoją przy kasie. Droczą się z kasjerka odnośnie prohibicji

6. To samo ujecie na którym widać, że Konrad trzyma otwarty portfel.

7. Konrad udaje się w kierunku wyjścia. Widać portfel

8. O 22:53 wychodzą z Żabki

O 22:59 Damian rozmawiał z Radkiem, że go nie znaleźli pod Żabką. Prosił Radosława żeby ten włączył opcję lokalizacji i wysłała link kolegom. Niestety tego nie zrobił i nadal upierał się, że sam trafi.

Powstało wiele teorii w oparciu o zgubiony portfel. Niektóre z nich oskarżały organizatorów imprezy o przyczynienie się do zaginięcia Radka. Chłopaki poddali się badaniu na wariografie, który przeszli pozytywnie: Organizatorzy imprezy poddali się badaniu na wykrywaczu kłamstw. Policja w rozmowie z nami potwierdziła, że wątek zgubionego portfela został wyjaśniony oraz nic nie wnosi do sprawy.

Za pomoc w odnalezieniu Radosława Zalewskiego rodzina i bliscy wyznaczyli nagrodę w wysokości 5 000 zł. Policja prosi o jakiekolwiek informacje, mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionego. W tej sprawie najlepiej jest się skontaktować z Komendą Miejską Policji w Olsztynie osobiście przy ul. Partyzantów 23 lub telefonicznie dzwoniąc pod numer tel. 89 522 34 24. Wiadomości dotyczące zaginionego 19-latka można również przekazywać osobie bezpośrednio nadzorującej akcję poszukiwawczą pod nr tel. 605 549 341.

Więcej:

Ujawniamy! Tak wyglądał Radosław Zalewski kiedy zaginął [WIDEO]

Nadal trwa zrzutka na pomoc rodzinie Radka Zalewskiego. Brakuje jeszcze niewielkiej kwoty

Prywatny detektyw ujawnia wyniki badania na wykrywaczu kłamstw

Gdzie jest Radek? Organizatorzy imprezy poddali się badaniu na wykrywaczu kłamstw

Detektyw, który szuka Radka złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa

Przerażające ustalenia detektywa ws. zaginionego Radka. Składa zawiadomienie do prokuratury

Mama zaginionego Radka apeluje: – Oddajcie mi syna!

Mieszkańcy Olsztyna szukają zaginionego Radka

W poszukiwanie Radka włączył się prywatny detektyw. Wyznaczył dużą nagrodę za pomoc

19 KOMENTARZE

 1. Podobnie jak w przypadku zaginionego w poznaniu Michała Rosiaka proponuje się wszem i wobec badania na wariografie. Czego to ma dowodzić poza chwytaniem się ostatniej deski ratunku? Jak brakuje dowodów i na bezrybiu rak ryba, Badanie poligrafem to żaden dowód procesowy i każdy może a nawet powinien odmówić poddaniu się tej jakże wątpliwej metodzie, której nie zaleca nawet policja bo stosowana jest jako dowód li tylko pomocniczy w stosunku do osób które mają status podejrzanego panowie domorośli Sherlokowie Holmsowie.

 2. Taki sam ogarnięty jak i ty po alkoholu.Każdy taki sam.Jeden idzie leżeć,drugi łazi a trzeci szuka zadymy.Jest takie powiedzenie „oceniam ciebie według siebie”,więc jak już chcemy pomóc to przynajmniej pożytecznie,a nie wypisując głupoty.Apropo prochibicji to akurat w Ostrowi Mazowieckiej nie ma,więc skąd koledzy mogli wiedzieć że w Olsztynie jest.

 3. Wydaje mi się, że może chodziło mu o Żabkę na Wilczynskiego. 1. Ostatnie logowanie na Wilczynskiego, 2.W pobliżu jest biuro rachunkowe, 3. W przeciągu ok. 2 godz. spokojnie mógł tam dojść pieszo, 4. Mógł iść ze zlotej na chabrowa dalej ul. Płoskiego( ktoś nagrywał dronem tą okolice i widzial osobę idącą tą ulicą, trzeba tylko zweryfikowac w jakich godzinach nagrywał.) zakladajac, że szedł lewą stroną skręcił w lewo na Wilczynskiego bo tak najprościej, nie trzeba przechodzić przez skrzyżowanie. Tylko co dalej?

 4. Ciekawe po co wychodzil jesli nie znal miasta i to sam. Moze chcial kupic alkohol. Nie bylo mu zimno bo byl mocno wypity. Wiadomo ze wtedy zimno nie jest.

 5. ten Radek to też ładnie nieogarnięty widać na filmikach że ludzie też chodzili więc mógł spytać kogoś gdzie ma iść 2 godziny łaził po osiedlu bez celu ?

  • Z tego co wiem, to żabka na ul. Stawigudzkiej podlega pod gminę Stawiguda, a nie do Olsztyna, w związku z czym można kupić tam alkohol po godzinie 22.

 6. A może chcieli zrobić Radkowi żart, podwieźli go pod inny sklep a sami zwiali. Niestety wyszedł z tego kwas i jest problem. Na filmiku nie widać żeby martwili się i kolegę. Chodzili po sklepie w dobrych nastrojach. To raczej był wypad po alkohol a nie poszukiwania kolegi

 7. Dlaczego wyszedl ? pewnie bo sie zle czul ? dlaczego sie zle czul ? pewnie cos wypil byl sylwester ? czy byly dopalacze ? tego nie wiemy ale mozna przyjac ze byly ? bylo mu goraco ? szukal wody do ochlody ? i sie zwyczajnie utopil bo juz nie wiedzial co robi . Warto szukac w wodzie .
  Nastepna opcja ze go potroncono autem , ale mnie wiarygodna . Sledze sprawe , straszna sprawa dla rodziny mozna tylko sie modlic .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Piknik dla mieszkańców olsztyńskiego osiedla Libero. Pierwszy budynek od firmy Budlex już oddany

W ostatni weekend redakcja Twojego Kuriera Olsztyńskiego zawitała na piknik z okazji ukończenia pierwszego (z czterech) budynku inwestycji Libero. Firma Budlex debiutuje w naszym...

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...