15 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Centrum Chorób Płuc w Olsztynie z nowoczesnym tomografem. Co to oznacza dla pacjentów?

OlsztynCentrum Chorób Płuc w Olsztynie z nowoczesnym tomografem. Co to oznacza dla...

W środę, 10 lipca, w Centrum Chorób Płuc w Olsztynie uroczyście otwarto nowoczesną pracownię tomografii komputerowej. Jest to kolejny krok w kierunku technologicznego postępu placówki, która jako pierwsza w Polsce na dużą skalę zaczęła wykorzystywać roboty do zarządzania danymi i administracją. Teraz nadszedł czas na nowości związane bezpośrednio z diagnostyką.

reklama

Prezydent Olsztyna, Robert Szewczyk, podkreślił znaczenie rozwoju Centrum: “To dobrze, że Centrum stale się rozwija. Dzięki temu, w razie potrzeby, mieszkańcy zostaną objęci doskonałą opieką.”

Nowa pracownia jest wyposażona w nowoczesny aparat Somatom go.top. Urządzenie to umożliwia szybkie przeprowadzanie badań, co jest szczególnie ważne dla osób mających trudności ze wstrzymaniem oddechu. Aparat zapewnia również obrazy doskonałej jakości przy minimalnej dawce promieniowania. Dodatkowo, dzięki zdalnemu sterowaniu procesem poprzez tablet, obsługa techniczna może być cały czas przy pacjencie.

reklama

“Nowy sprzęt to podniesienie jakości diagnostyki,” powiedziała Wioletta Śląska-Zyśk, dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Centrum Chorób Płuc. “Dotychczas nasz sprzęt pracował praktycznie siedem dni w tygodniu.”

Tomograf został sfinansowany z funduszy Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych i ma wartość ponad 2,5 mln zł. Całkowity koszt powstania pracowni wyniósł 3,2 mln zł. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu, Centrum Chorób Płuc w Olsztynie będzie mogło jeszcze lepiej służyć mieszkańcom, oferując najwyższej jakości diagnostykę i opiekę medyczną.

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonymus1976
12 lipca 2024 00:11

Nowoczesne Postkomuchy ubecko-sbeckie korzenie chętnie się fotografują jak by dali chociaż 1 zł na to ,do pracy nieudacznicy

Ala
11 lipca 2024 08:29

Nasz prezydent coraz bardziej upodabnia się fizycznie do zielono -czerwonego Tygryska. Szykuje się transfer ?

Polecane