3 C
Olsztyn
niedziela, 21 kwietnia, 2024
reklama

Innowacje w leczeniu zwierząt. UWM z pracownią tomografii i rezonansu na światowym poziomie

OlsztynInnowacje w leczeniu zwierząt. UWM z pracownią tomografii i rezonansu na światowym...

Na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (UWM), od jesieni działa Pracownia Tomografii Komputerowej i Rezonansu Magnetycznego. To miejsce, które jeszcze kilka lat temu było domeną wyłącznie zaawansowanych ośrodków medycyny, dziś staje się punktem, gdzie nowoczesna weterynaria robi ogromny krok naprzód, oferując usługi na najwyższym światowym poziomie.

reklama

Nowoczesne wyposażenie na miarę XXI wieku

Wyposażenie pracowni robi wrażenie nawet na tych, którzy na co dzień mają do czynienia z nowoczesną technologią. Nowy tomograf komputerowy nie tylko zastąpił poprzedni model, ale przede wszystkim wprowadził możliwość przeprowadzania bardzo dokładnych i szybkich pomiarów, co jest kluczowe w diagnostyce weterynaryjnej. Urządzenie to umożliwia badanie nawet tak dużych pacjentów jak konie, co do niedawna wydawało się niemożliwe bez specjalistycznego sprzętu i infrastruktury.

Drugie urządzenie, rezonans magnetyczny o natężeniu pola 1,5 tesli, pozwala na uzyskanie wyjątkowo precyzyjnych obrazów, co jest nieocenione w różnicowaniu trudnych przypadków, takich jak odróżnienie krwiaka od guza nowotworowego.

reklama

Kto może skorzystać z usług pracowni?

Pracownia przyjmuje pacjentów z całej Polski, a jej usługi dostępne są dla szerokiej gamy zwierząt – od psów i kotów, przez króliki, aż po szczury. Zespół pracowni, składający się z doświadczonych specjalistów w dziedzinie radiologii i anestezjologii, gwarantuje najwyższy poziom opieki nad pacjentami. Wszystkie badania przeprowadzane są tylko na skierowanie od lekarza prowadzącego, co zapewnia, że diagnostyka jest ściśle dostosowana do indywidualnych potrzeb każdego zwierzęcia.

Pracownia nie tylko oferuje usługi diagnostyczne, ale także stanowi centrum naukowo-badawcze, umożliwiając prowadzenie zaawansowanych projektów badawczych, także tych o znaczeniu dla medycyny ludzkiej. Współpraca z ośrodkami naukowymi i firmami zewnętrznymi otwiera nowe perspektywy dla rozwoju metod leczenia i diagnostyki.

Dla studentów weterynarii uczestnictwo w stażach klinicznych w pracowni to nieoceniona okazja do zdobycia doświadczenia w pracy z najnowszymi technologiami diagnostycznymi, co z pewnością będzie ich przewagą na rynku pracy.

reklama

Finansowanie i przyszłość

Inwestycja w pracownię była możliwa dzięki wsparciu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Unii Europejskiej w ramach programu EnFoodLife. To przykład, jak fundusze europejskie mogą przyczynić się do rozwoju nauki i poprawy jakości życia zarówno ludzi, jak i zwierząt.

Pracownia Tomografii Komputerowej i Rezonansu Magnetycznego na UWM to obiekt, który nie tylko podnosi standardy diagnostyki weterynaryjnej w Polsce, ale także staje się ważnym punktem na mapie europejskiej weterynarii.

Innowacje w leczeniu zwierząt. UWM z pracownią tomografii i rezonansu na światowym poziomie uwm Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

źródło: UWM, fot. UWM

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Polecane
Ogłoszenia