17 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

UWM wśród najlepszych uniwersytetów świata

OlsztynUWM wśród najlepszych uniwersytetów świata

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (UWM) znalazł się w gronie najlepszych uczelni na świecie według najnowszego rankingu QS World University Rankings (QS WUR). QS WUR to jeden z najbardziej prestiżowych międzynarodowych rankingów uniwersytetów, a w tegorocznym zestawieniu UWM poprawił swoje notowania, awansując do wyższej grupy.

reklama

W rankingu QS WUR, opracowanym przez firmę Quacquarelli Symonds, klasyfikowane są tylko 22 polskie uczelnie. W zeszłym roku Uniwersytet Warmińsko-Mazurski znajdował się w przedziale 1200-1500. W najnowszym zestawieniu uczelnia awansowała do przedziału 1001-1200.

Ranking QS WUR uwzględnia wiele kryteriów, takich jak reputacja akademicka, liczba cytowań, reputacja wśród pracodawców, wyniki dotyczące zatrudnienia absolwentów, stosunek liczby studentów do liczby wykładowców, umiędzynarodowienie, międzynarodowe sieci badawcze, liczba studentów zagranicznych oraz zrównoważony rozwój.

reklama

Prof. Paweł Wielgosz, prorektor UWM ds. umiędzynarodowienia, wyraził dumę i zaskoczenie awansem uczelni w rankingu. Przypisał ten sukces zmianom w kryteriach oceny, które teraz uwzględniają realizację zasad zrównoważonego rozwoju oraz międzynarodową współpracę badawczą. Dodatkowe punkty UWM zdobył dzięki działaniom Green Teamu na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz za publikacje z międzynarodowymi autorami.

Na szczycie rankingu QS WUR od 13 lat znajduje się Massachusetts Institute of Technology (MIT). W tym roku Imperial College London awansował na drugie miejsce, a Uniwersytet Oksfordzki oraz Uniwersytet Harvarda zajęły odpowiednio trzecie i czwarte miejsce. Pierwszą piątkę zamyka Uniwersytet Cambridge.

Prof. Wielgosz podkreślił, że ewaluacji poddano 5600 najważniejszych uczelni z całego świata, co sprawia, że zajmowane przez UWM miejsce jest wyjątkowo prestiżowe.

reklama
UWM wśród najlepszych uniwersytetów świata uwm Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

źródło: UWM

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Asterix
10 czerwca 2024 06:22

Umiędzynarodowienie na lekarskim wygląda tak, że ED mają łatwiej bo płacą spore pieniądze więc UWM-owi pasuje żeby ich trzymać. Ponadto niektórzy profesorowie powinni bardziej przyłożyć się do wykładów.

Polecane