17 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Kolejny sukces UWM w międzynarodowych rankingach najlepszych uczelni

OlsztynKolejny sukces UWM w międzynarodowych rankingach najlepszych uczelni


Centrum Rankingów Uniwersyteckich na Świecie (CWUR) opublikowało swój najnowszy ranking, w którym Uniwersytet Warmińsko-Mazurski (UWM) utrzymał się w czołówce, plasując się w pierwszych 7,4% najlepszych uczelni na świecie. Nie jest to jedyny sukces międzynarodowy UWM, gdyż został on również wyróżniony w rankingu THE Young University Rankings 2024.

reklama

W ramach najnowszego zestawienia CWUR UWM zajął 1531 miejsce spośród 20966 ocenianych instytucji. W poprzednich latach uniwersytet plasował się na 1525 i 1537 miejscu. Profesor Paweł Wielgosz, prorektor ds. umiędzynarodowienia, podkreśla, że taki wynik jest efektem ciągłej pracy kadry oraz działań na rzecz rozwoju uczelni.

Zestawienie CWUR opiera się na siedmiu solidnych wskaźnikach, które obejmują jakość edukacji, zatrudnialność absolwentów, osiągnięcia kadry akademickiej oraz ilością badań naukowych. To dzięki tym kryteriom UWM utrzymuje wysokie pozycje w rankingu. Według CWUR, liderem globalnej edukacji jest Uniwersytet Harvarda, a podium dopełniają Massachusetts Institute of Technology (MIT) oraz Uniwersytet Stanforda. Najlepszą polską uczelnią okazał się Uniwersytet Jagielloński, który zajął 386 miejsce.

reklama

W kontekście młodych uczelni, w rankingu THE Young University Rankings 2024, UWM został sklasyfikowany w przedziale 501–600, wyróżniając się przede wszystkim wynikami badań związanych ze środowiskiem. W Polsce, UWM uplasował się na trzeciej pozycji, za Uniwersytetem Medycznym w Łodzi oraz Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej.

źródło: UWM

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia