24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Rolnictwo i leśnictwo UWM utrzymują pozycję w światowym rankingu

OlsztynRolnictwo i leśnictwo UWM utrzymują pozycję w światowym rankingu

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie ponownie został wyróżniony w prestiżowym międzynarodowym rankingu QS World University Rankings by Subject 2024. Kortowskie rolnictwo i leśnictwo zachowały swoją pozycję w przedziale 251-300 na świecie w kategorii Agriculture & Forestry.

reklama

Stałe miejsce wśród najlepszych

Mimo globalnej konkurencji i rosnącej jakości badań na uczelniach na całym świecie UWM skutecznie utrzymuje swoją pozycję. Ranking, który oceniał 1559 instytucji z całego świata, uwzględniał kryteria takie jak reputacja akademicka, reputacja wśród pracodawców, cytowania naukowe oraz wskaźniki międzynarodowej współpracy badawczej.

Metodologia rankingu QS

W ocenie uczelni, oprócz reputacji i cytowań, ważne są również nowsze wskaźniki, takie jak indeks Hirscha i IRN (International Research Network), który od 2023 roku odgrywa kluczową rolę w ocenie trwałej międzynarodowej współpracy badawczej.

reklama

Wyzwania i osiągnięcia

Prof. Piotr Bórawski, pełnomocnik dziekana ds. umiędzynarodowienia na Wydziale Rolnictwa i Leśnictwa, podkreśla trudności w utrzymaniu pozycji ze względu na ciągły rozwój uczelni na świecie. Jego zdaniem, rosnąca liczba publikacji międzynarodowych i zaangażowanie w globalne gremia naukowe znacząco wpływają na wyniki rankingu.

Mimo zadowolenia z obecnych osiągnięć UWM nie ustaje w dążeniach do dalszego rozwoju i poprawy swojej widoczności na międzynarodowej arenie naukowej.

źródło: UWM

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
⛔️⛔️⛔️NIE DLA PO⛔️⛔️⛔️
18 kwietnia 2024 11:05

Ile promili miał syn pana Grzymowicza gdy jechał pod prąd autem i uderzył w drzewo? A 2, B 1.3, C 1.7, D 1.5 ? Dlatego chce rządzić z tylnego fotela??

Polecane
Ogłoszenia