17 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Młodzież z pasją do zmian. Skład Młodzieżowego Sejmiku został wybrany

OlsztynMłodzież z pasją do zmian. Skład Młodzieżowego Sejmiku został wybrany

3 czerwca 2024 roku zakończyły się wybory do drugiej kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego (MS WWM). Zgłoszenia do sejmiku wpłynęły z 16 powiatów regionu, w tym z takich miast jak Bartoszyce, Braniewo, Elbląg, Ełk, Giżycko, Iława, Kętrzyn, Mrągowo, Nidzica, Nowe Miasto Lubawskie, Olsztyn, Ostróda, Pisz, Węgorzewo i Szczytno.

reklama

W wyniku głosowania wybrano 28 radnych, o dwie osoby więcej niż w pierwszej kadencji, w tym 12 dziewcząt i 16 chłopców. Zmiana w składzie osobowym odzwierciedla dynamiczny rozwój i zaangażowanie młodzieży w życie publiczne regionu. W szczególności, powiaty ełcki, giżycki, mrągowski i węgorzewski zyskały po dwóch przedstawicieli ze względu na potrzebę intensywniejszego działania we wschodniej części województwa.

reklama

Radni drugiej kadencji mają za zadanie skupić się na kluczowych problemach młodzieży, takich jak wykluczenie komunikacyjne oraz stan zdrowia psychicznego. Wielu z nich podkreśla także potrzebę aktywizacji młodzieży poprzez tworzenie młodzieżowych rad oraz organizowanie forum i debat, co sprzyjać ma wymianie doświadczeń i integracji między młodzieżą a władzami lokalnymi.

Otwarcie sejmiku zainaugurował Michał Kontraktowicz, Wójt Gminy Stawiguda, oraz Magdalena Matracka, Zastępca Wójta, którzy zaznaczyli znaczenie młodzieżowej perspektywy w kształtowaniu przyszłości regionu. Przedstawiciele samorządu podkreślili, że młodzi ludzie są nie tylko przyszłością, ale już teraz ważnymi uczestnikami lokalnych społeczności. Działania drugiej kadencji MS WWM będą również obejmować współpracę z różnymi departamentami urzędów i samorządu i udziału w pracach komisji sejmikowych, co pozwoli na jeszcze większe zaangażowanie młodzieży w procesy decyzyjne.

źródło: Gazeta Olsztyńska

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
👽👽👽
4 czerwca 2024 12:45

Chyba z pasją do kradzieży jak uczy rząd

Polecane