22 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Młodzież kształtująca przyszłość: zaangażuj się w Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego

WiadomościMłodzież kształtująca przyszłość: zaangażuj się w Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Zbliża się koniec I kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, który rozpoczął działalność 28 grudnia 2021 roku. Urząd Marszałkowski ogłasza nabór kandydatów do II kadencji Sejmiku, w którym młodzi przedstawiciele z regionu będą mogli kontynuować pracę na rzecz lokalnych społeczności oraz umacniać demokrację. Zgłoszenia są przyjmowane do 22 kwietnia 2024 roku.

reklama

W obecnej kadencji Młodzieżowy Sejmik liczy 26 osób w wieku od 13 do 21 lat pochodzących z 17 powiatów województwa. Marszałek Marcin Kuchciński powiedział, że organ stał się ważnym partnerem samorządu wojewódzkiego i odgrywa kluczową rolę we wprowadzaniu młodzieżowych inicjatyw.

Sejmik funkcjonuje z pomocą 5 komisji: zdrowia i sportu, aktywności społecznej i obywatelskiej młodzieży, edukacji i kultury oraz ekologii. Obok nich działa również Zespół ds. Młodzieżowego Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Zespół ds. Centrum Aktywności Społecznej Młodzieży.

reklama

Sejmik angażuje młodzież w ważne dla nich sprawy poprzez działania o charakterze konsultacyjnym, doradczym oraz inicjatywnym, takie jak Forum Młodzieżowych Rad Województwa Warmińsko-Mazurskiego czy kampanie edukacyjne z obszaru ekologii.

Do organu kandydować mogą młodzi ludzie zgłaszani przez Młodzieżowe Rady Gmin, Młodzieżowe Rady Miast, Młodzieżowe Rady Powiatów, samorządy uczniowskie i studenckie oraz organizacje pozarządowe działające na rzecz młodzieży. Proces aplikacyjny wymaga wypełnienia formularza oraz dostarczenia odpowiednich zgód i oświadczeń. Ponadto mile widziane jest załączenie krótkiego filmu prezentującego kandydata.

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane