24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

II kadencja Młodzieżowego Sejmiku Województwa czeka na kandydatów

OlsztynII kadencja Młodzieżowego Sejmiku Województwa czeka na kandydatów

Urząd Miasta informuje, że zarząd województwa podjął decyzję o ogłoszeniu konkursu na wyłonienie członków II kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Termin składania aplikacji upływa 22 kwietnia 2024 roku.

reklama

Znaczenie Sejmiku dla młodzieży i regionu

Jest to wyjątkowa okazja dla młodych i aktywnych mieszkańców regionu, którzy chcą się zaangażować w życie społeczne i współdecydować o przyszłości regionu. Młodzieżowe sejmiki dają szansę na zdobycie doświadczenia w samorządzie i realizację własnych projektów. Kandydatem może zostać mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego w wieku od 13 do 21 lat, który się uczy lub studiuje i ma pomysł na to, jak może się przyczynić do poprawy życia młodych ludzi w swoim otoczeniu.

Marcin Kuchciński, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, podkreślił znaczenie sejmiku młodych: „Młodzieżowy Sejmik stał się formalnym partnerem samorządu województwa jako gospodarza regionu w codziennej pracy na rzecz lokalnych społeczności, umacniania demokracji, wykorzystania Funduszy Europejskich. Zachęcam młodzież do aktywności i działania, bo to oni będą nam wkrótce urządzać świat, od nich zależeć będzie nasza wspólna przyszłość. Młodzieżowy Sejmik to dobra szkoła samorządu”.

reklama

Kandydatów na członków II kadencji Młodzieżowego Sejmiku zgłaszać mogą Młodzieżowe Rady Gmin, Miast, Powiatów, samorządy uczniowskie i studenckie, a także pozarządowe organizacje działające z młodzieżą lub dla niej. Jeden podmiot może zgłosić tylko jednego reprezentanta. „Liczymy, że każdy powiat będzie reprezentowany przez młodzież w Sejmiku przez przynajmniej jednego członka” – dodał marszałek Marcin Kuchciński.

Jak zgłosić kandydaturę?

Zgłoszenia można wysyłać do 22 kwietnia 2024 roku. Wszelkie niezbędne dokumenty, a także regulamin konkursu, dostępne są na stronie. Kandydaci mogą dodatkowo dołączyć krótki film prezentujący siebie i koncepcję działania w Sejmiku.

reklama

Weryfikacją formalną zgłoszeń zajmie się Biuro Dialogu Społecznego i Pożytku Publicznego, a komisja konkursowa, której przewodniczy kierownik Biura DSPP Joanna Glezman, zostanie poproszona o zaopiniowanie spełniających kryteria kandydatur. W składzie komisji znajdują się eksperci oraz przedstawiciele z poprzedniej kadencji Młodzieżowego Sejmiku.

Sejmik to doskonała szansa dla młodzieży z regionu na zaangażowanie się w życie samorządu i rozwój kompetencji obywatelskich.

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia